Jdi na obsah Jdi na menu

Koncem října Praha přivítá kanadský projekt Timber Timbre!

12. 7. 2014

Live: Timber Timbre                                

Datum: 31.10.2014                                              Místo: Chapeau Rouge, Praha

timbertimbre2014.jpg

Pražské Chapeau Rouge bude mít tu čest přivítat kanadský folkový projekt Timber Timbre vůbec poprvé v České republice! Sympaticky plynoucí večer fanoušky čeká 31. října.

Timber Timbre je folkovo-experimentální trio Taylora Kirka, Simona Trottiera a Miky Posen. Název kapely pochází z dob brzkých nahrávek, které se natáčely v roubeném srubu v ontarijských lesích. Kapela má na kontě již pět alb, poslední z nich, "Hot Dreams", bylo vydáno v dubnu letošního roku. Podle nadšené recenze britského Guardianu deska zní jako soundtrack westernu natočeného Davidem Lynchem. Tamní kritik Jon Dennis dává albu hned 5 hvězdiček - a nejen to, frontmana kapely Kirka srovnává rovnou s Royem Orbisonem. Pravdou zůstává, že Kirkův hlas v sobě má něco poutavě tajemného: někteří v něm slyší Nicka Cavea, jiní Elvise nebo Johnnyho Cashe. V tvorbě této kanadské trojice se zrcadlí jisté vlivy kinematografie, hororu a ztracené duše - to vše odvážně zabalené do balíčku bluesově experimentálního folku.

Hudbu Timber Timbre jste mohli - kromě jejich alb - slyšet také v některém ze současných seriálů (objevili se např. v Breaking Bad) a filmů. Už bylo dost poslouchání nahrávek - je na čase zažít si tyhle experimentátory se strašidelně podmanivým folkem na vlastní oči a uši!

Timber Timbre byli nominováni asociací Nezávislé hudby v kategorii Best Live Act Award pro rok 2014; vítěz bude vyhlášen na závěrečném ceremoniálu asociace v Londýně 2. září. Držíme palce!

Vstupenky na koncert Timber Timbre za 350,- Kč jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro nebo skrze facebookové aplikace promotéra Fource Entertainment.

FB event