Jdi na obsah Jdi na menu

Koncert Nothing But Thieves se pro velký zájem přesouvá!

2. 9. 2017

Live: Nothing But Thieves  Support: The Xcerts, Airways

Datum: 30.11.2017                                             Místo: MeetFactory, Praha

nothing-but-thieves_2017.jpgNothing But Thieves (foto - zdroj: fource.cz)

Britská alternativně rocková kapela Nothing But Thieves, jejíž koncert se měl původně odehrát v pražském Rock Café, pro velký zájem vystoupí v prostornějším MeetFactory. Datum zůstává stejný, tedy 30. listopadu. Všechny zakoupené vstupenky jsou platné. Na turné je doprovodí krajané The Xcerts a Airways.

Debutovou desku vydali Nothing But Thieves před dvěma lety a od té doby už stihli předskakovat Gerardu Wayovi, Arcade Fire nebo Muse. Právě k posledním jmenovaným bývají zejména kvůli zpěvu frontmana Conora Masona přirovnáváni. V září vydávají druhé dlouho očekávané album „Broken Machine”, které produkoval Mike Crossey známý pro spolupráci s Arctic Monkeys či The 1975. Inspiraci našli v japonském umění kintsugi, jehož podstatou je spojovat rozbité kusy keramiky zpátky k sobě a tvořit tak krásnější díla, než byla ta předešlá. Vzniklo jedenáct skladeb, které mají být experimentálnější než jejich prvotina.

A co pětice mladíků chystá dál? „Snažíme se být v popředí. Hrajeme na kytary, ale nejsme ta klasická rocková skupina. Chceme zvuk modernizovat a posouvat hranice toho, jak by taková kapela měla znít,” říká Conor.

Vstupenky na pražský koncert Nothing But Thieves jsou k dispozici přes fource.cz, GoOut.cz a v předprodejní síti Ticketpro za 550,- Kč.