Jdi na obsah Jdi na menu

Kytarista slavných kapel Alter Bridge a Creed navštíví Prahu!

20. 5. 2016

Live: Tremonti                 

Datum: 28.05.2016                                              Místo: MeetFactory, Praha

tremonti-2016.jpgTremonti (foto - zdroj: meetfactory.cz)

Tuzemští příznivci vysoce kvalitní a nespoutaně energické tvrdé rockové muziky si příjdou na své. Do Prahy totiž historicky poprvé zavítá skvělý americký kytarista známý z úspěšných kapel Alter Bridge a Creed, vynikající skladatel a zpěvák Mark Tremonti s projektem Tremonti.

Již 28. května vystoupí Mark Tremonti v prostoru MeetFactory na pražském Smíchově, kam přijede naživo představit skladby ze třetího alba „Dust” i výběr toho nejlepšího ze všech dosavadních studiových nahrávek. Nenechte si ujít nefalšovanou, nejen kytarovou, smršť!

Projekt Tremonti je americká rocková nebo, chcete-li, metalová kapela, kterou založil Mark Tremonti, fenomenální kytarista, držitel ceny Grammy a autor nahrávek s multiplatinovými prodeji, původně jako boční projekt. Jeho prostřednictvím chtěl dostat mezi lidi i hudbu, kterou kolegové z formace Alter Bridge odmítli. Pro zpěváka Mylese Kennedyho, baskytaristu Briana Marshalla a bubeníka Scotta Phillipse byla totiž moc tvrdá a příliš rychlá, prostě thrash speed metal.

Z dočasného sólového projektu Tremonti se postupně stala plnohodnotná čtyřčlenná kapela. Kromě lídra Marka v ní působí také druhý kytarista Eric Friedman, bubeník Garrett Whitlock a baskytarista Wolfgang Van Halen, syn slavného otce, kytaristy legendární rockové skupiny Van Halen Eddieho.

Debutové album nazvané „All I Was” vyšlo v červenci roku 2012. U fanoušků mělo skvělé ohlasy a hudební recenzenti při jeho hodnocení nešetřili superlativy. Mark Tremonti na desce ukázal, že je nejen bravurním kytaristou a skladatelem, ale také talentovaným zpěvákem. Disponuje tak silným hlasem, až máte pocit, že by snad uzpíval celou halu bez mikrofonu.  

Netrpělivě očekávaná druhá deska „Cauterize”, která vyšla v červnu loňského roku u společnosti FRET12 Records, kvality uskupení Tremonti jen potvrdila. Získala skvělé recenze a kapela s ní začala také víc koncertovat a po celém světě upevňovat a rozšiřovat fanouškovskou základnu.

Letos 29. dubna na nahrávku navázalo třetí album „Dust” s deseti skladbami, o jehož produkci se opět postaral renomovaný Michael Elvis Baskette. Tremonti s ním vyráží na evropské turné, které bude mít celkem dvacet koncertních zastávek, odstartuje v Německu a skončí v Dánsku. Mark Tremonti tak využije volný čas, který získá po natočení páté studiové desky kapely Alter Bridge. Hned druhý den evropské šňůry se Tremonti poprvé představí v České republice.

Vstupenky na pražské vystoupení Tremonti jsou k dispozici na webu MeetFactory nebo v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro za 690,- Kč. Na místě v den koncertu budou lístky za 790,- Kč.