Jdi na obsah Jdi na menu

Kytarový mág Joe Bonamassa přijede koncertovat do Prahy!

20. 6. 2015

Live: Joe Bonamassa     

Datum: 05.10.2015                                              Místo: Forum Karlín, Praha

04_joe_bonamassa.jpgJoe Bonamassa (foto: Angelika Špicarová)

Největší kytarista současnosti a nástupce legendárních bluesmanů staré školy Joe Bonamassa vystoupí 5. října v prostorách pražského Fora Karlín. Slavný americký muzinkant zavítá do české metropole po dvouleté odmlce.

V roce 2013 newyorský rodák odehrál společně se svou kapelou koncert v naplněném Kongresovém centru, tentokrát přijede zahrát do moderního prostoru Forum Karlín. Jde o nejmodernější koncertní místo v České republice s vynikající akustikou. V prodeji je menší počet vstupenek než při předchozích koncertech tohoto umělce, takže s jejich nákupem je třeba si pospíšit. Kytarista, který je označován za nejlepšího hráče své generace, přijede představit tradiční blues rock té nejvyšší současné kvality.

002---joe-bonamassa.jpgJoe Bonamassa (foto: Angelika Špicarová)

Bonamassova kariéra začala před šestadvaceti lety. Již ve dvanácti letech malý Joe vystupoval s legendárními B. B. Kingem, Danny Gattonem a mnoha dalšími. Dnes odehraje tento kytarista a zpěvák více než dvě stě koncertů ročně na všech kontinentech světa. V roce 2009 byl vyhlášen nejprogresivnějším kytaristou roku, hudební ocenění získal v rámci britského předávání Classic Rock Roll Of Honour Awards. Ve stejném roce ho zase čtenáři magazínu Guitar Players označili za nejlepšího bluesového kytaristu roku. Rok 2013 mu přinesl nominaci na cenu Grammy za album, které nahrál společně s americkou zpěvačkou Beth Hart.

V průběhu své hudební kariéry Joe Bonamassa spolupracoval s velmi zajímavými umělci. Kromě již zmiňovaného B. B. Kinga jde o taková esa, jako jsou Eric Clapton, Stephen Stills, Joe Cocker, Paul Jones nebo Paul Rodgers. Během svých koncertů Joe Bonamassa hraje nejen skladby svých starších kolegů, kteří jej inspirovali v jeho tvorbě, ale také své vlastní písně. Americký kytarista je totiž velmi plodným skladatelem - během posledních třinácti let stihl vydat patnáct autorských alb, všechny ve vlastním vydavatelství J&R Adventures. Do Prahy přijede mimo jiné představit poslední desku s názvem „Different Shades Of Blue”.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční 5. října v prostorách pražského Fora Karlín, jsou k dispozici v síti Ticketstream v cenových relacích od 1200,- Kč do 3400,- Kč.