Jdi na obsah Jdi na menu

Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny!

27. 10. 2019

Live: Lara Fabian     

Datum: 09.06.2020                    Místo: Kongresové centrum, Praha

lara-fabian.jpgLara Fabian (foto - zdroj: facebook.com)

Po dvou letech se 9. června příštího roku do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské zastávky.

Tentokrát Lara Fabian zavítá do Kongresového centra v rámci „50 World Tour”, jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své padesáté narozeniny. Program večera bude sestávat nejen z jejích největších hitů, ale i z písní z aktuální desky „Papillon”.

Lara Fabian se narodila 9. ledna 1970 v Belgii, kde je dnes jednou z nejprodávanějších umělkyň. Do celosvětového povědomí se zapsala v roce 1994 albem „Carpe Diem”, jehož prodeje do roka dosáhly na trojnásobně platinový status a zpěvačka za něj obdržela mimo jiné i dvě ceny Félix. V roce 1999 uvedla na trh první anglicky zpívanou nahrávku „Lara Fabian”, která stanula na prvním místě v prestižním přehledu novinkových desek časopisu Billboard, kde následně bodoval i její první singl v angličtině „I Will Love Again”.

K dnešnímu dni její diskografie čítá již čtrnáct studiových alb, od nichž prodala přes osmnáct milionů kopií. A neméně úspěšná je i její koncertní činnost. Naposledy objela svět v letech 2017 a 2018 v rámci „The Camouflage World Tour”, jež zasáhla i Prahu, kde zpěvačka pro velký úspěch namísto původně plánovaného jednoho koncertu nakonec absolvovala dvě vystoupení. „Smyslem mého života je spojení s mými posluchači. Bez nich bych ničeho nedosáhla a své sny nenaplnila,” nechala se nejednou slyšet Lara Fabian, která je vedle výjimečného hlasu pověstná právě také otevřeností, s jakou se s publikem dělí o životní zážitky, inspirující momenty, emoce i myšlenky.

Vstupenky na červnový koncert Lary Fabian v pražském Kongresovém centru jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal.