Jdi na obsah Jdi na menu

Legenda filmové hudby Ennio Morricone se vrací do Prahy!

14. 12. 2014

Live: Ennio Morricone

Datum: 12.02.2015                                                  Místo: O2 Arena, Praha

enni-morricone-2015.jpgEnnio Morricone (foto - zdroj: JVS Group)

Neexistuje větší synonymum pro filmovou hudbu než on. Slavnějšího a úspěšnějšího filmového hudebního skladatele lze najít jen velmi těžko. Jediný hudební skladatel, který obdržel cenu Oscar za celoživotní dílo, Ennio Morricone, se vrací do České republiky.

Po obrovském úspěchu, při koncertu vyprodané O2 Areny v únoru 2014, se ve čtvrtek 12. února 2015 opět představí na stejném místě. Tentokrát se ale tento římský rodák přijede do Čech rozloučit. Jedná se totiž o zastávku v rámci jeho posledního turné.

Šestaosmdesátiletý velikán je autorem mnoha slavných především filmových melodií. Jeho skladby mnohokrát předčily samotnou vizuální kvalitu snímku, ke kterému byly vytvořeny. Morricone proslul i díky spojení s režisérem Sergiem Leonem. S tím spolupracoval na filmech „Tenkrát na západě”, „Pro hrst dolarů navíc” nebo „Hodný, zlý a ošklivý”. Filmů, pro které vytvořil hudební podkres je nespočet. Mezi další nezapomenutelné lze řadit filmy „Bio Ráj”, „Legenda o 1900”, „Mise”, „Nedotknutelní” a mnoho jiných. Kromě Oscara má Morricone ve své sbírce čtyři ceny Grammy, pět cen Bafta nebo dva evropské Oscary EFA. Toho získal naposledy v roce 2013 za hudbu k úspěšnému filmu „Nejvyšší nabídka”, který se natáčel mimo jiné i v Praze.

Ennio Morricone se v pražské O2 Areně rozloučí za doprovodu kompletního symfonického orchestru, který bude čítat více než 200 zpěváků a muzikantů. To, že jeho rozlučkový koncert bude velkým emotivním zážitkem, je po minulém vystoupení prakticky jasná věc.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal v cenách od 990,- Kč.