Jdi na obsah Jdi na menu

Legenda filmové hudby Ennio Morricone se vrátí do Prahy!

8. 11. 2015

Live: Ennio Morricone

Datum: 15.01.2016                                                 Místo: O2 Arena, Praha

ennio-morricone-2016.jpgEnnio Morricone (foto: Muthmedia GmbH)

Italská ikona filmové hudby Ennio Morricone představí v Praze ve světové premiéře živě skladby z filmu Quentina Tarantina „The Hateful Eight”.

Oznámené turné „60 Years of Music World Tour” odstartuje 15. ledna v pražské O2 Aréně a římského úspěšného skladatele bude doprovázet Český národní symfonický orchestr, velký pěvecký sbor a jako sólistka vystoupí skvělá sopranistka Susanna Rigacci.

Ennio Morricone se proslavil zejména hudbou k westernům. Celkově však zkomponoval muziku k více než pěti stům filmů a seriálů. Morricone je génius emocí a mistr zachycení okamžiku. Bez nadsázky lze říct, že jeho hudba často předčila samotný film, ke kterému byla vytvořena.

Morricone za svoji filmovou hudbu nasbíral mnoho světových ocenění. Tím pravděpodobně nejdůležitějším je Oscar za celoživotní dílo, který v dějinách udílení těchto cen obdržel Morricone jako jediný hudební skladatel. Symbolicky jej v roce 1997 převzal z rukou další legendy westernu, herce Clinta Eastwooda.

Na svém turné 2016 bude Ennio Morricone osobně dirigovat Český národní symfonický orchestr. K této spolupráci Morricone s nadšením říká: „Je to vynikající orchestr, opravdu mimořádný, a neříkám to jen tak ze zdvořilosti. Říkám to, protože je to čistá pravda. Ten orchestr je příkladem profesionality, příkladem uměleckého citu, prožitku a smyslu pro umění a také příkladem nadšení pro to, co dělají.”

Tour manager koncertu slibuje divákům velkolepou show, dvě projekce a především zbrusu nový program – výběr té nejlepší filmové hudby 20. století.

Morricone vystoupí v pražské O2 Areně již potřetí, přičemž předchozí dva koncerty byly vyprodány do posledního místa v hale, stejně jako všechny další zastávky jeho turné. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal v cenových relacích od 1190,- Kč do 4990,- Kč.