Jdi na obsah Jdi na menu

Legendární Alphaville vystoupí v létě 2x v České republice!

5. 6. 2013

Live: Alphaville

15.08.2013 areál Kinghouse, Sedmihorky
16.08.2013 zámecký amfiteátr Buchlovice

Alphaville (foto - zdroj: sedmihorskeleto.cz)

alphaville2013.jpg

ALPHAVILLE IN CONCERT 2013

15. 08. 2013, Sedmihorské hudební a divadelní léto, areál Kinghouse, Sedmihorky, okr. Semily
16. 08. 2013, Buchlovské hudební léto, zámecký amfiteátr Buchlovice, okr. Uh. Hradiště

Známou německou „novoromanticky rock-popovou“ skupinu ALPHAVILLE, (aktuální sestava: Marian Gold, Martin Lister, Jakob Kiersch a David Goodes) lze jen těžko přesně zařadit. Jejich hudba je něčím zvláštní. Avšak pro ty, kteří jí porozuměli a jejich hudba jim mnohé evokuje, pro ty se stali ALPHAVILLE vášní na celý život. Kdo by neznal či nepamatoval zasněný, romantický ploužák „Forever Young“ nebo nestárnoucí hity „Big In Japan“, „Sounds Like A Melody“ či „The Jet Set“, které dodnes zní z rádií na celém světě.

Kapela vznikla na konci roku 1981. Ještě v roce 1983 koncertovala pod názvem „Forever Young“. Až v roce 1984 to byli Alphaville a navíc s prvním CD na trhu „Forever Young“. Kapela koncertuje pro charity a skládá i filmovou hudbu. V roce 1986 vychází další album „Afternoons in Utopia“ následované albem „The Breathtaking Blue“ a „First Harvest“, které je považováno odborníky za nejlepší. Práce ve studiu a skládání hudby pro Hollywood zabralo kapele všechen čas. V roce 1993 zjistili, že již 10 let vlastně nekoncertovali, a tak vyrážejí na koncert do Bejrútu. Následovala další práce ve studiu, další alba a koncerty v Německu, po východní Evropě, v Peru. V roce 1999 vychází jejich 8-CD antologie, mapující celou historii kapely „Dreamspaces“. Tento výjimečný hudební počin byl během prvních tří měsíců na trhu beznadějně vyprodán a kapela vyráží na turné s novou show, plnou dech beroucích světel a efektů. Její show se stávají proslulými a kapela koncertuje s velkým úspěchem po celém světě. Alphaville si podmanili i USA, kde vyprodali řadu koncertů. Se svým live albem „Stark Naked And Absolutely Live“ dosáhli v německé alternativní hitparádě na první příčku, kde se napevno usadili na celé 3 týdny!

Na konci roku 2001 vydávají album „Forever Pop“. Podobnost s jejich „Forever Young“ není náhodná. „Forever Pop“ je souborem jejich nejznámějších hitů v nových tanečních remixech. V roce 2003 vychází 4 cédéčkový box „CrazyShow“, jako pokračování antologie „Dreamspaces“. Kapela nadále neúnavně pracuje na nových skladbách a na dalším CD, které vyšlo v roce 2010 pod názvem "Catching Rays On Giant", které obsahuje také známý a silně emotivní singl "I Die For You Today", který dlouhodobě okupuje přední příčky rádiových hitparád v Německu.

Alphaville hrají přes 30 let a stále jim to šlape. Není čas ohlížet se zpátky, jejich pohled patří budoucnosti, a tak tito pionýři elektronického popu stále drží hrdě svoji vlajku popového umění vzhůru! Jejich show je stále ve světě hudby a světlech neonů energická a plná nápadů.

Jejich další živé vystoupení u nás nebude jen melancholickým a sentimentálním ohlédnutím a vzpomínkou na 80. léta, ale i seznámením s novější tvorbou.

Legendární Alphaville vás zvou v létě hned na dva koncerty v ČR - na dva krásné letní hudební festivaly! Užijte si léto s ALPHAVILLE! Vstupenky na tyto koncerty jsou k dostání také na webu www.mastersofrock.cz!

Cena: 590,- Kč

Info a vstupenky:

Pragokoncert, 577 432 420, 777 701 591, mikeskova@pragokoncert.com, Ticketportal

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ales suran

(ales suran, 30. 8. 2013 23:08)

jste stale skveli a to mi bude za dva dny 40 a stale vas uznavam jak mi bylo 7 let