Jdi na obsah Jdi na menu

Legendární Clannad se objeví v květnu v Praze!

13. 2. 2020

Live: Clannad              

Datum: 11.05.2020            Místo: Lucerna-Velký sál, Praha

clannad.jpgClannad (foto - zdroj: facebook.com)

Clannad, jedna z nejúspěšnějších irských skupin, se vrátí do Prahy. V rámci úplně posledního turné, na kterém se rozloučí se svými fanoušky, vystoupí 11. května ve Velkém sále Lucerny.

Clannad spolupracovali se slavnými umělci, mezi nimiž byli například Bruce Hornsby, Steve Perry, JD Souther, Paul Young nebo Duke Special. Jejich velkým příznivcem je Bono Vox z kapely U2, který o Moye Brennanové prohlásil, že „má jeden z největších hlasů, jaký kdy zažil”. Právě s Bonem Clannad nazpívali singl „In A Lifetime”.

Také tento název ponese antologie mapující jejich obsáhlou kariéru. „In A Lifetime” spatří světlo světa 13. března a bude obsahovat dvě nové skladby „Celtic Dream” a „Who Knows (Where The Time Goes)”.

„Už před turné v letech 2013 až 2015 jsme diskutovali, zda je naším posledním. A poté, co Pádraig zemřel, jsme se rozhodli, že další šňůra bude definitivně tou konečnou. Chceme, aby byla velice speciální a aby byla zakončením jedné nezapomenutelné cesty. Jsme rádi, že máme současně možnost vydat antologii ‚In A Lifetime‛, která, jak doufáme, zanechá fanouškům trvalý hudební odkaz,” říkají muzikanti.

Vstupenky na sezení a stání v cenových relacích od 990,- Kč do 1490,- Kč jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal. Pražský koncert Clannad přináší Charmenko.