Jdi na obsah Jdi na menu

Legendární Deep Purple zahrají v Ostravě a Plzni!

21. 11. 2014

Live: Deep Purple

27.10.2015 ČEZ Aréna, Ostrava
28.10.2015 ČEZ Aréna, Plzeň

deeppurple_2015.jpgDeep Purple (foto: Jim Rakete)

Deep Purple se vrátí do České republiky, 27. října vystoupí v ostravské ČEZ Aréně a o den později se představí v plzeňské ČEZ Aréně. Tuzemské publikum má tedy další, možná jednu z posledních možností užít si jejich nezapomenutelnou show naživo.

Jejich desky výrazně ovlivnily (nejenom) hardrockové dění na celém světě, celkový prodej přesáhl 100 milionů prodaných kopií. Málokdo se může pochlubit téměř dvěma desítkami alb. Na svém kontě mají hity jako „Black Night“, „Hush“, „Child In Time“ či „Smoke On The Water“, které dnes již patří ke stěžejním pilířům rockové hudby.

Za dobu své existence prošli nejednou personální změnou. V Deep Purple se vystřídala celá řada zvučných jmen. Mezi nimi například David Coverdale, Ritchie Blackmore nebo Joe Satriani. Jako poslední přišel do kapely hráč na klávesové nástroje Don Airey (ex Rainbow, Ozzy Osbourne atd.), který se s velkou vervou podílel i na komponování nových písní a stal se stálým členem skupiny. V roce 2003 se ozvali albem „Bananas“, které o 2 roky později následoval počin „Rapture Of The Deep“ (2005). Obě alba jsou podle ohlasů kritiky i fanoušků velice povedená a patří k tomu lepšímu, co Deep Purple za svojí letitou kariéru vytvořili. V roce 2007 pak své příznivce potěšili koncertním záznamem „Live at Montreux 2006“. Poslední desku vydali Deep Purple v roce 2013 pod názvem „Now What?!“. Tato nahrávka je devatenáctým řadovým počinem v jejich diskografii. Produkoval ji Bob Ezrin a dostalo se jí jen pozitivních recenzí, 2 skladby z ní kapela věnovala Jonu Lordovi, který dříve v kapele působil a v roce 2012 zemřel ve věku jedenasedmdesáti let.

Skupina za svou dlouhou kariéru ovlivnila desítky významných umělců i tisíce amatérů. Inspirující jsou jejich kytarové rify i způsob hry na varhany Hammond či na bicí.

Naposledy se Deep Purple u nás představili na koncertě v pardubické ČEZ Aréně, předtím pak v zámeckém parku ve Slavkově u Brna. Nyní se vrací potěšit fanoušky v Ostravě a poprvé se představí v Plzni. Příznivci se mohou těšit na klasické evergreeny z dlouholeté diskografie Deep Purple, na pořádnou porci hardrocku a jejich typický a nezaměnitelný zvuk.

Od první půlky devadesátých let, kdy se u nás představili poprvé, k nám Deep Purple jezdí pravidelně – mimo jiné již potěšili fanoušky v Praze, Brně, Liberci, Pardubicích nebo Slavkově u Brna.

Vstupenky na koncert v ostravské ČEZ Aréně od 690,- Kč do 1090,- Kč jsou k dispozici v síti Ticketpro. Na vystoupení v plzeňské ČEZ Aréně jsou lístky k sehnání rovněž v síti Ticketpro od 790,- Kč do 1390,- Kč.

Pořadatel: www.livenation.cz