Jdi na obsah Jdi na menu

Legendární formace Chrome vystoupí poprvé v České republice!

12. 5. 2014

Live: Chrome

Datum: 09.06.2014                                      Místo: Lucerna Music Bar, Praha

chrome2014.jpgChrome (foto - zdroj: musicbar.cz)

V Lucerna Music Baru se 9. června premiérově představí legendární kalifornská kapela Chrome.

Od svého vzniku v roce 1976 Chrome překonávali zvukové bariéry a stali se průkopníky v mnoha subžánrech, včetně stylů jako psychedelický punk, art rock, avant punk, industrial, electronic rock a space rock.

Chrome jsou také mostem mezi psychedelickým noisem šedesátých let, art-glamem Ena, Bowieho, Hammila, postmoderním cool Neu! Kraftwerk atd. a postojem a etosem punku.

Helios Creed, světoznámý frontman a kytarista je zpět v plné polní s novým obsazením Chrome a muzikanty, kteří se podíleli na zmrtvýchvstání Damned, Stranglers, Sex Pistols, Hawkwind, James White & the Blacks, Farflung a dalších až k Beatles a světu performančního umění. Mezi fanoušky Chrome patří NIN, Ministry, Butthole Surfers, Sonic Youth, Nirvana, MGMT a další.

Chrome právě vydali "Half Machine from the Sun, the Lost Tracks from ’79-’80", album dosud nevydaných skladeb z období let 1979 "Half Machine Lip Moves" a 1980 "Red Exposure sessions".Album získalo skvělé recenze, protože mnozí považují toto období kapely za nejlepší. Ale tohle není retro kapela!

V roce 2014 vychází také zbrusu nové album "Chrome: FEEL IT LIKE A SCIENTIST" se singlem "Prophecy", který také nadchl kritiky. Album je 38. počinem Helios Creeda, jehož neuvěřitelná kreativita jako sólového umělce i jako člena Chrome ovlivnila většinu postmoderního rocku od cold wave k new wave, industriálu, od noise rocku k grungi.

Inovativní a přelomoví Chrome si zasluhují status undergroundové legendy. Posunují hranice a naperou vám svou muziku přímo mezi oči!Avant-punkoví psychedelici Chrome jsou považováni za „Kmotry toho, co se stalo později industriálním rockem“ (Wikipedia) díky jejich převratnému experimentování se zvukem a syrové energii. „Nastartovali revoluci v hudbě“ (Rockerilla Magazine, Italy 2011). Chrome jsou známí svou de/re-konstrukcí rock and rollu, inovací, podivností, zvukovými samply, riffy, rytmy sbíječky a efekty Helios Creeda – Hendrixovskou vrstvenou kytarou a vokály. Jejich směs syrové energie a audio manipulací ovlivnila mnoho hudebních žánrů – kapely jako Sonic Youth i The Flaming Lips, industriální rockery Nine Inch Nails i Ministry.

Kapelu založil zpěvák a bubeník Damon Edge v roce 1975 inspirovaný proto-punk pionýry typu Stooges a experimenty Johna Cage. V původní sestavě hráli Gary Spain - zpěv a housle, John Lambdin - zpěv, kytara a basa, a Mike Low - kytara, syntezátor a basa.

Kytarista a zpěvák Helios Creed začal hrát s Chrome v roce 1976, kdy nahradil původního kytaristu. Ve studiu hrál na basu i kytaru. Druhé album "Alien Soundtracks" se stalo undergroundovým hitem a jejich další deska "Half Machine Lip Moves" naprostou klasikou. Čtvrtým a pátým albem byly díla "Red Exposure" a "Third from the Sun".Kromě Helios Creeda je v současnosti v Chrome klávesák Tommy Grenas z Farflung a bubeník Aleph Omega – oba v Chrome od ‘97; doprovodný kytarista Keith Thomson z Groggs, performanční umělec/video umělec a vokalista Monet Clark a nováček Jay Tausig na baskytaru.

Chrome v květnu a červnu absolvují evropské turné, při kterém 9. června přijedou premiérově také do Prahy a zahrají v Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejích sítí Eventim, Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a na webu www.musicbar.cz, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 450,- Kč.

Web: http://lucerna.musicbar.cz/