Jdi na obsah Jdi na menu

Legendární řecký pianista Yanni zahraje poprvé v České republice!

24. 3. 2014

Live: Yanni

Datum: 02.05.2014        Místo: Tipsport Arena, Praha

yanni-2014.jpg

YANNI, legendární řecký pianista a klávesista komponující ve stylu New Age, zavítá poprvé do České republiky. Jediný exkluzivní koncert se uskuteční 2. května v pražské Tipsport Areně, kde představí svou velkolepou show v rámci světového turné Svět bez hranic.

Yanni získal svou první nominaci na Grammy v roce 1992 za své album "Dare To Dream", v roce 1993 pak následovalo album "In My Time". Se svými živými vystoupeními navštěvuje proslulá místa, např. indický Taj Mahal, anglickou Royal Albert Hall, Zakázané město v čínském Pekingu nebo El Morro v Puerto Ricu. Koncertoval před více než 2 miliony fanoušků ve více než 20 zemích celého světa. Za průlomovou událost ve své kariéře považuje koncert v bájné řecké Akropoli v roce 1993, který díky záznamu a televiznímu přenosu vidělo půl miliardy lidí ze 65 zemí světa.Yanni za svou tvorbu získal více než 40 platinových a zlatých alb a prodal dohromady přes 25 milionů nosičů po celém světě. Jeho unikátní hudební kompozice byly zahrnuty do všech televizních vysílání Olympijských her od roku 1988 a jeho hudba se standardně používá pro podkresy sportovních přenosů významných sportovních událostí typu Super Bowl, Tour de France a golfových mistrovství PGA.

Yanni sám o své tvorbě hovoří takto: “Pochopil jsem, co to znamená, když mě najednou z ničehonic napadne song jako celek, když mě něco nutí napsat píseň – jedná se o pohnutí, emoci. Tak jako v životě – vše, co vás potká, má jednotný smysl a význam a člověk musí tyto výzvy následovat. Rád bych svou hudbou vyzval své posluchače na cestu. Nikdo neví, co ho čeká, ale slibuji, že to bude příjemné překvapení.”

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketportal a Ticket-Art v cenových relacích od 690,- Kč do 1990,- Kč.

Oficiální české webové stránky: www.yanni-praha.cz