Jdi na obsah Jdi na menu

Legendární Swans naservírují Praze rituální očistu zvukem!

11. 10. 2014

Live: Swans                                            Special guest: Pharmakon       

Datum: 20.10.2014                                     Místo: Lucerna Music Bar, Praha

swans_2014.jpgSwans (foto: Sebastian Sighell)

Swans, skupina, která si za prvních patnáct let svojí existence (1982-1997) vydobyla status kultu a legendy a za níž by fanoušci rádi dali kus masa z vlastního těla. Kapela, která se pak na víc než dekádu uložila ke spánku, aby se v roce 2010 znovu zrodila v ještě větší síle a oslovila svojí hudbou další generaci posluchačů.

Kdo zažil zvukový očistec a současně neopakovatelnou naléhavost koncertů Swans právě v posledních letech, už nikdy nezapomene. Triumfální návrat, vynikající poslední dvě alba. Dá se vůbec ještě udělat další krok, jenž by dával smysl? Seskupení okolo impozantním způsobem „stárnoucího“ Michaela Giry přichází v květnu 2014 s novým albem „To Be Kind“, jež se podobně jako jeho tvůrci vzpírá zařazení do jakýchkoliv kategorií.

Nezničitelní inovátoři servírují posluchačům opět více než dvě(!) hodiny hudby na ploše vinylového trojalba (případně dvojitého CD). Co můžeme od Swans v roce 2014 naživo očekávat? Každopádně víc než pouhý koncert: rituální očistu zvukem pod vedením jedinečného kazatele Michaela Giry – hudbu, která ovládne tělo i mysl všech přítomných. Kdo to už zažil, chce znovu. Kdo Swans ještě neviděl, neodejde stejný jako dříve! A s vynikajícím materiálem z nového trojalba „To Be Kind“ je pravděpodobné, že to bude platit minimálně trojnásob!

A pozor, jako obvykle, i tentokrát Michael Gira pečlivě dbá se svými Swans na to, kdo se na turné představí jako jejich speciální host. Na úseku, do něhož spadá tentokrát Praha, to bude mladá newyorská hluková experimentátorka Margaret Chardiet alias Pharmakon, jejíž loňské album „Abandon“ na značce Sacred Bones Records zaznamenalo na světové hudební scéně značný ohlas a pozdvižení a my se o to víc máme nač těšit, neboť právě na koncertě Swans vystoupí Pharmakon v České republice vůbec poprvé!

Vstupenky za 550,- Kč jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim + poplatky prodejce. Na místě v den koncertu budou lístky za 660,- Kč.

Web klubu: lucerna.musicbar.cz