Jdi na obsah Jdi na menu

Little Barrie se vrací s novým albem do Prahy!

19. 4. 2014

Live: Little Barrie 

Datum: 16.06.2014                        Místo: Lucerna Music Bar, Praha

littlebarrie-2014.jpgLittle Barrie (foto: Angelika Špicarová)

Little Barrie vlastně existují již nějakých patnáct let. Během těch let ve stínu cizelovali své umění a zvuk. Vyhnuli se všem módním vlnám jako pořádná kapela. Little Barrie jsou tři hudebníci – kytarista a zpěvák Barrie Cadogan, baskytarista Lewis Wharton a špičkový bubeník Virgil Howe – a právě vydávají nejlepší album své kariéry nazvané příznačně "Shadow" – Stín.

Album rozjíždí píseň
"Bonneville Ride" jedna z několika skladeb alba, které se zabývají pohybem. Hned udává tón - hráčská jistota, živost a pestrost jsou pro desku charakteristické. Cadogan říká: “Chtěl jsem udělat něco temnějšího a filmovějšího. Minulá deska byl takový surf rock ‘n’ roll. Teď jsem chtěl mít na albu různé kytarové zvuky, chtěl jsem to hrát jinak. Náladovější atmosférické skladby.”

021.jpgLittle Barrie (foto: Angelika Špicarová)

006.jpgLittle Barrie (foto: Angelika Špicarová) 

Po svém minulém, kritikou skvěle přijatém albu "King Of The Waves" je tahle kapela pevně v sedle a vrací se s deskou, která je dostane na výsluní. “Nechci se nikdy opakovat. Chceme jít pořád kupředu, vyvíjet se. Zvuk kapely se změnil, na první desce jsme byli ovlivněni soulem, pak to bylo rockabilly a surf a teď zníme jako garážová kapela”, vysvětluje Barrie.

Nové album se nahrávalo ve studiu Edwyna Collinse West Heath Studios, stejně jako jejich předešlá deska "King Of The Waves". Práce na "Shadow" trvala 17 dní – nahrávání i míchání. Inspirací byla i spolupráce s Antonem Newcombem, který nahrával s lidmi, jako jsou The Brian Jonestown Massacre, Damo Suzuki (Can), Andrew Weatherall a Pete Molinari.

012.jpgLittle Barrie (foto: Angelika Špicarová)

Fotoreport z koncertu Little Barrie + Primal Scream v Praze k nahlédnutí zde:  fotak.png.jpg fotogalerie

Little Barrie díky svým skvělým koncertům nadchli mnohé slavné hudebníky a tak se představili jako předkapela The Stone Roses, Charlese Bradleyho, Dinosaur Jnr, Kasabian a Primal Scream.

V titulní skladbě "Shadow" Cadogan zpívá "Ve zvuku jsem vzplál." A kdo by si dovolil nesouhlasit? Ti, co zažili Little Barrie při jejich předskakování Primal Scream v roce 2011 v Praze, rozhodně vědí, že Little Barrie jsou skvělá kapela a headlinování jim bude slušet mnohem víc, než pozice zahřívačů pódií, byť pro věhlasné skupiny.Little Barrie se do Prahy vrátí, aby si vychutnali svůj sólový koncert 16. června v Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 230,- Kč bez poplatku jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru, v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream a Eventim navýšené o poplatky prodejce. Na místě v den koncertu stojí lístek 300,- Kč.

Web klubu: lucerna.musicbar.cz