Jdi na obsah Jdi na menu

Mirai odehrají v Ostravě zatím největší koncerty pro auta u nás!

13. 5. 2020

Live: Mirai     

15.05.2020 Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
16.05.2020 Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

mirai.jpgMirai (foto: Ondřej Pýcha, Universal Music)

Skupina Mirai opět bleskurychle reaguje a po několika online vystoupeních přichází s živými koncerty, na něž musí fanoušci přijet autem. „Chybí nám zkrátka koncertování a vymýšlíme varianty, které jsou v mezích aktuálních možností,” říká frontman kapely Mirai Navrátil.

Během pár dní tak vznikl koncept největšího koncertu pro auta v České republice. Na rozlehlé ploše areálu Dolní oblasti Vítkovic Mirai vystoupí 15. a 16. května na velké stage, s LED obrazovkami a zvukem v reproduktorech aut. Příznivci se mohou těšit na velmi speciální vystoupení ve festivalovém prostředí, jež Vítkovice zaručují.

Inspirace koncertu pro auta přišla ze zahraničí a skupina Mirai na sebe s realizací nenechala dlouho čekat. „Oslovil nás jeden známý, jestli to nechceme zkusit a nám to přišlo jako skvělý nápad, který by se dal realizovat i různě po městech v Česku. V takovém měřítku to u nás ještě neproběhlo, i když třeba autokina už dávno frčí,” komentuje Mirai Navrátil. Areál Dolních Vítkovic v Ostravě je pro takovou akci jako stvořený, jelikož disponuje obří plochou, a navíc je to místo, z něhož sálá festivalová atmosféra.

„Technicky to bude probíhat tak, že budeme mít regulérní velkou stage se vší parádou a taky ledkové obrazovky, aby nás fanoušci viděli i z aut, které budou stát dál. Zvuk uslyší pouze přes rádiové vlny a koncert si musí naladit v autě. Když vystoupíte z auta, čemuž chceme i trochu zabránit, vlastně nic neuslyšíte. Je to principiálně jako silent disco, kde máte na mejdanu sluchátka, a když si je sundáte, vidíte jen kroutící se tanečníky v tichu,” přibližuje zpěvák.

Formace Mirai si uvědomuje, že sedět několik hodin v autech není úplně komfortní, a proto upraví i časový plán akce. Předkapelu si fanoušci užijí maximálně 30 minut a samotné vystoupení Mirai bude v délce 90 minut. Začátek koncertů plánují ve 20:00 hodin.

Vzhledem k tomu, že se jedná o první „zkušební” show pro auta přizpůsobila tomu kapela i výši vstupného. Kapacita je omezená, aby byly dodrženy rozestupy a hygienické podmínky. Vstupné/vjezdné za automobil je 200,- Kč a vstupné za každou osobu je také 200,- Kč. Lístky jsou k dispozici v síti TicketHOME. Momentálně je již páteční koncert 15. května vyprodaný.

„Zkrátka a dobře, mít na fesťáku auta nebo osoby je rozdíl,” dodává s úsměvem Mirai Navrátil.

Nájezd aut bude možný od 17:00 hodin pro ty, co budou chtít být nejblíže pódiu. Koncerty začnou ve 20:00 hodin, ale je třeba počítat s drobnou odchylkou na odbavení aut.