Jdi na obsah Jdi na menu

Morcheeba v původní sestavě vystoupí premiérově v Brně!

23. 9. 2014

Live: Morcheeba      

Datum: 12.12.2014                                          Místo: Boby centrum, Brno

morcheeba-2013.jpgMorcheeba (foto - zdroj: ticketpro.cz)

V plné a původní sestavě se zpěvačkou Skye Edwards se britská skupina Morcheeba vůbec poprvé představí v Brně, a to 12. prosince v Boby centru.

Kapela Morcheeba je v hudebním světě skutečně pojem. Obecně lze říct, že její repertoár jde přiřadit k popu, i když právě takovéto označení je pro skupinu tak výjimečného a specifického projevu poněkud nepřesné. Morcheeba totiž kromě klasického popu kombinuje ve své originální tvorbě také prvky trip - hopu (často je brána právě jako čistě trip - hopová záležitost), funku a soulu.

Jádrem formace jsou bratři Paul a Ross Godfreyovi a energická zpěvačka Skye Edwards, která skupinu během doby její existence opustila, ale v současnosti je opět zásadní členkou celé sestavy.

Byla to totiž právě Skye Edwards, která stála spolu s Paulem Godfreyem u zrodu skupiny, a to už v polovině 90. let. Její nádherný hlas se sametovým nádechem vlastně vytvářel „image“ celé kapely a objevil se i na nejzásadnějších albech – a to hned na debutovém kousku Who Can You Trust?, následném Big Calm a Fragments of Freedom, ze kterého pochází asi vůbec nejznámější hit – Rome Wasn‘ t Built In A Day. Právě poslední zmiňovaná deska znamenala pro Morcheebu přelom i v dosavadním žánrovém obsazení, stylově se totiž začala od dosavadního melancholického ražení přiklánět k funku.

Skye skupinu však po několika letech působnosti opustila a šla si za svou sólovou kariérou a tím – po zcela objektivním ohlédnutí za následnou úrovní – Morcheeba ztratila svou originalitu, osobitost a kouzlo. Na postu zpěvačky se vystřídalo pár jiných vokalistů, avšak žádný z nich nenahradil silný a unikátní hlas Skye. Na dalším studiovém albu Dive Deep se díky absenci Skye objevilo mnoho hostujících zpěváků, deska však nepatřila k těm zásadním z celé dosavadní diskografie.

Jaro roku 2010 však znamenalo pro Morcheebu velký přelom – do sestavy se totiž opět vrací zpěvačka Skye Edwards a právě s jejími vokály vychází album Blood Like Lemonade. V roce 2013 pak vyšla zatím poslední deska kapely – Head Up High.

A právě v plné a původní sestavě se zpěvačkou Skye Edwards se skupina Morcheeba vůbec poprvé představí v Brně. Nenechejte si tuto výjimečnou událost ujít!

Vstupenky na koncert od 590,- Kč exkluzivně nabízí předprodejní síť Ticketpro.

Web: www.facebook.com/events/298231913695091