Jdi na obsah Jdi na menu

Na Sedmičku dorazí švédská rocková úderka Truckfighters!

23. 8. 2014

Live: Truckfighters 

Datum: 28.10.2014                                                 Místo: Klub 007, Praha

truckfighters2014.jpgTruckfighters (foto - zdroj: truckfighters.com)

”Nejlepší kapela, která kdy existovala”
 - JOSH HOMME z QOTSA, KYUSS 
(citát z filmu Truckfighters)
“Truckfighters vám svým moderním rockem odpálí ušní bubínky”
 - METAL HAMMER
“…Síla a kouzlo, které vás obrousí na dřeň…“
 - KERRANG!!!
“Dávají do svého jediného vystoupení víc energie než spousta kapel za celou svou kariéru…” 
- TERRORIZER

Slyšet Truckfighters je jako slyšet zvuky pouště. Doširoka otevřené pláně jejich metalových riffu a nekonečnost tónů. Slyšíte vývoj v čase. Tahle kapela se učila na kalifornských zapadákovech, pohledech do dálky a divočině bez hranic.
Má to ale jeden malý háček... jsou to Švédové.

Zvuky nekonečné švédské divočiny, která je jen na první pohled jiná než ta kalifornská se začaly rodit, když se kytarista Niklas dal dohromady s basákem a zpěvákem Oskarem ‘Ozo’ Cedermalmem ve městě Orebro ve Švédsku v roce 2001. Vyzkoušeli celou řadu bubeníků, až nakonec našli toho pravého - za bicí usedl Andre ‘Poncho’ Kvarnström.

Vydali pět EP a tři alba - jejich zvuk se postupem doby rozšířil a zmohutněl. Nové album, které právě vychází, je vyspělejší a progresivnější. Posluchači v něm mohou zaslechnout rané Queens Of The Stone Age - Josh Homme je koneckonců jejich velký fanoušek, který o nich mluví s obdivem v dokumentu o Truckfighters z roku 2011.

I když jsou Truckfighters v podstatě jediní průkopníci pouštního rocku ve Švédsku, jejich skvělé koncerty z nich dělají světovou senzaci.

Vstupenky na koncert Truckfighters za 200,- Kč + poplatky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut.cz, na místě v den koncertu za 250,- Kč.