Jdi na obsah Jdi na menu

Němečtí rockeři Beatsteaks si po letech zařádí v Praze!

23. 1. 2015

Live: Beatsteaks

Datum: 28.05.2015                          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

beatsteaks-2015.jpgBeatsteaks (foto - zdroj: facebook.com)

Během téměř dvou minulých desetiletí se němečtí Beatsteaks vypracovali v jednu z nejvíce konzistentních a pořádně osvěžujících kapel. Na svých skvělých šesti albech míchají mladistvou punkovou esenci s chytlavými a důmyslně zahranými rockovými písničkami.

Těchto pět Berlíňanů ovládlo ve svých počátcích německou subkulturu, později i německé hitparády po vydání svého čtvrtého alba „Smacksmash” v roce 2004. Jejich předposlední album „Boombox” z roku 2011 ihned vylétlo do čela hitparády, stejně jako jejich nová deska, jednoduše pojmenovaná „Beatsteaks”, která byla číslo jedna již v prvním týdnu po vydání.

Beatsteaks jsou bezpochyby jedna z nejvýznamnějších německých kapel s nezaměnitelným soundem. Jejich turné bývají vyprodaná a vystoupení na festivalech památečná. Z desek znějí skvěle, ale jejich silnou stránkou jsou živá vystoupení. Uchvacují svou energií fanoušky mnoha hudebních škatulek, ať je to punk, rock, pop nebo metal. Německé rádio 1LIVE jim dvakrát udělilo titul „Best Live Act” a v roce 2011 „Best Band”.

Americký punkový label Epitaph s nimi s jako první německou kapelou podepsal smlouvu před vydáním jejich druhého alba „Launched”. Třetí album skupiny „Living Targets” se skvělým singlem „Let Me In” jim již zajistilo pozornost širšího publika. Šest jejich desek se dostalo do německé Top Ten, včetně dvou živých nahrávek „Kanonen auf Spatzen” (2008) a CD/DVD „Muffensausen” (2013).

Jejich nejnovější album „Beatsteaks” je nejlepším důkazem, že tahle pětka neusnula na vavřínech. Jsou i nadále hladoví a pohánění vnitřním ohněm, který jim jiné skupiny mohou jen závidět. Beatsteaks jsou sami sebou, skvělou kapelou k nezastavení...

Beatsteaks se po čase vydají i do Prahy, kdy 28. května vystoupí v Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 400,- Kč + poplatky jsou k dispozici na www.musicbar.cz a v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu budou lístky za 500,- Kč.