Jdi na obsah Jdi na menu

Nizozemští Kensington se vracejí do Prahy!

26. 8. 2015

Live: Kensington

Datum: 04.11.2015                 Místo: Rock Café, Praha

kensington2015.jpgKensington (foto - zdroj: Fource Entertainment)

Nizozemští Kensington se vracejí do pražského Rock Café. V lednu si tento klub podmanili poprvé, v létě rozpálili publikum na festivalu Fingers Up a 4. listopadu proto neočekávejte nic menšího než vynikající koncert plný kytarového indie.

Čtveřice z Utrechtu spolu hraje již deset let. Debut „Borders” však vydali až v roce 2010. I díky dlouhé době, během které vznikal, šlo o velmi dospělé album s jasnou tváří a kapela se tak okamžitě zapsala do povědomí velkého množství milovníků indie. Svůj podíl na tom má i producent John Davis, který předtím spolupracoval např. s Arctic Monkeys.

Vydání druhého alba „Voltures” Kensington opět oddalovali. Po několika odkladech vyšlo až na jaře 2012, ale čekání se znovu vyplatilo. Zvuk se zase posunul o notný krok vpřed a o kapele se začalo šeptat jako o budoucí velké senzaci. Tou se definitivně stali s vydáním zatím posledního alba „Rivals”, které vyšplhalo na samotný vrchol hitparád. Kensington opět potvrdili, že dokáží složit krásné melodie a propojit je s refrény, které se zaryjí pod kůži a z hlavy je jen tak nedostanete. I díky tomu si odnesli ocenění MTV Awards.

Jestli chcete zažít nizozemský indie rock, který je britštější než ten originální britský, přijďte na Kensington 4. listopadu do Rock Café, a jestli jsme vás dosud nepřesvědčili, zeptejte se tisíců návštěvníků festivalů jako byl Fingers Up nebo budapešťský Sziget. Ti vás přesvědčí určitě.

Vstupenky na koncert Kensington jsou k dispozici za 390,- Kč v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut.cz.