Jdi na obsah Jdi na menu

Oblíbený britský písničkář Passenger zavítá do Prahy!

27. 12. 2018

Live: Passenger

Datum: 16.04.2019                                            Místo: Roxy, Praha

025---passenger.jpgPassenger (foto: Angelika Špicarová)

Písničkář a busker Passenger svět uchvátil dojemným rozchodovým hitem „Let Her Go”, jenž v roce 2012 dobyl vrchol většiny hitparád včetně té české, australské nebo německé.

Do Prahy se Passenger vrátí v rámci komorního turné. Po vyprodaném koncertě ve Velkém sále Lucerny si tentokrát na Brit Award nominovaný hudebník vybral menší klub Roxy. V něm 16. dubna představí letošní novinku „Runaway”.

V tvorbě Mikea Rosenberga aka Passengera se vždy daly najít dvě stránky - intimnější písničkářská známá například z desky „Whispers II” (2015), a druhá, pro kterou je typický velkolepý popový zvuk. Právě k této poloze plné podmanivých melodií a refrénů se přiklání na aktuální desce „Runaway”.

„Pro někoho je pop sprosté slovo, ale pro mě je pop vším, co má chytlavou melodii. Navíc všechny mé oblíbené písně mají chytlavou melodii,” říká Passenger. Přestože album vznikalo na cestách mezi Velkou Británií a Austrálií, tematizuje americkou přírodu a vzpomínky na otce pocházejícího ze Severní Ameriky. Některé skladby odkazují přímo na konkrétní místa jakými jsou Detroit nebo Yellowstone. „V dětství jsem tam jezdíval každý rok na prázdniny. Jako kluk z Anglie jsem ale pokaždé zažíval kulturní šok.”

Passenger se hudbě věnuje od roku 2003. Tehdy hrával se stejnojmennou kapelou, která se v roce 2009 rozpadla. Protože Mike Rosenberg byl autorem většiny písní, rozhodl se si stejné jméno ponechat i pro sólovou kariéru. Tu znovu nastartoval jako busker v ulicích velkých britských a australských měst. Přestože má dnes na kontě deset alb a nespočet vyprodaných koncertů, buskingu se pro radost věnuje i nadále.

Vstupenky na pražský koncert Passengera jsou k dispozici na webu fource.cz nebo v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketmaster za 795,- Kč.