Jdi na obsah Jdi na menu

Pet Shop Boys přidávají další koncerty, v srpnu vystoupí i v Praze!

27. 6. 2014

Live: Pet Shop Boys     

Datum: 13.08.2014                                                         Místo: Forum Karlín, Praha

pet_shop_boys_2014.jpgPet Shop Boys (foto - zdroj: ticketpro.cz)

Právě probíhající turné legendárních Pet Shop Boys je natolik úspěšné, že si vyžádalo další koncertní zastávky - včetně pražské. V naší metropoli skupina vystoupí 13. srpna v nově otevřeném Foru Karlín.

V rámci večera zazní i loňské, kritikou vysoce ceněné, album "Electric", které do médií uvedl singl "Axis". Ten se záhy dočkal i remixu z dílny proslulého DJ a producenta Boys Noize, jež si v minulosti "vzal do parády" například Depeche Mode, Daft Punk, Snoop Dogga nebo Chemical Brothers.

Vedle "Axis" deska přinesla dalších sedm zbrusu nových skladeb a coververzi písně Bruce Springsteena "The Last To Die". Produkci celé nahrávy "dozoroval" britský hudebník, skladatel, producent a trojnásobný držitel Grammy Stuart Price, jehož rozsáhlé portfolio zahrnuje spolupráci např. s New Order, Madonnou, The Killers, Keane, Missy Elliott nebo Sealem.

"Nahrávání Electric bylo opravdovým zážitkem. Natáčeli jsme jej v Berlíně, Londýně a Los Angeles s užitím různých technik - od old school syntezátorů a elektronických bicí po nejmodernější počítačové technologie. Jsem rád, že jsem měl možnost spolupracovat s lidmi, kteří do velké míry zformovali můj hudební vkus. S dvojicí, která neustrnula ve starých časech, ale pořád na sobě pracuje a stále se velmi vyvíjí", pochvaluje si spolupráci s duem Stuart Price.

"Se Stuartem jsme chtěli spolupracovat už strašně dlouho. Naše poslední desky byly zpravidla odpovědí na předcházející alba. Zatímco Elysium mělo reflektivní náladu, Electric je hodně výbušné a taneční", přibližují Pet Shop Boys novinku, na které si zahostoval i držitel Brit Award, stále populárnější zpěvák a rapper Example.

Electric World Tour vypuklo již vloni. Letošní druhá část odstarovala v polovině května v Chile a přestože už její původní rozpis obsahoval úctyhodných 45 zastávek, na četné žádosti dalších pořadatelů se skupina rozhodla přidat další koncerty.

"Pop jak víno! Tahle nádherná show jen potvrzuje členství Pet Shop Boys v klubu těch nejlepších. Stejně jako Madonna, Lady Gaga a Kate Bush to jsou správné pop hvězdy, které dobře chápou, jak propojit mainstream s avantgardou." (The Times)

Vstupenky za 1290,- Kč jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro.