Jdi na obsah Jdi na menu

Podzimní klubová sezóna začne koncertem Die Krupps!

14. 5. 2017

Live: Die Krupps

Datum: 07.09.2017                            Místo: Lucerna Music Bar, Praha

die_krupps_2017.jpgDie Krupps (foto: Gosia Budig)

Nestárnoucí EBM legendy Die Krupps vyrážejí na další turné. Na seznamu zastávek nesmí chybět ani Česká republika. Kapela se představí 7. září v pražském Lucerna Music Baru.

Hlavní motor Die Krupps Jürgen Engler je vizionář, který má neslábnoucí vliv na elektronickou hudbu již několik desetiletí. Koncem sedmdesátých let byl mezi prvními německými punkery se svou skupinou Male a vzal tehdy s sebou na turné Campina dlouho předtím, než Die Toten Hosen vůbec existovali.

V osmdesátých letech založil společně se svým kongeniálním partnerem Ralfem Dörperem, který je autorem mnoha jejich textů včetně „Wahre Arbeit, Wahrer Lohn”, Die Krupps. A ti se zanedlouho stali vedoucí formací industriálu a EBM.

Když scénu ovládl v devadesátých letech mainstream, skupina z Düsseldorfu do své hudby integrovala tvrdé thrashové kytary a stala se společně s Nine Inch Nails a Ministry nejdůležitějším zdrojem inspirace v elektro metalu a také ovlivnila mnoho kapel tzv. Neue Deutsche Härte (nová německá tvrdost).

Jako svůj dosud poslední opus magnum nahráli Die Krupps album „V – Metal Machine Music”, které vyšlo po dvou úspěšných předchozích deskách „IV – Paradise Now” a „The Machinists Of Joy”. Momentálně se Die Krupps nacházejí ve studiu a pracují na novém albu, které by mělo vyjít ještě v letošním roce, první singl formace slíbila vypustit v létě.

Vstupenky na pražské vystoupení Die Krupps jsou k dispozici za 450,- Kč (+ poplatky) na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků) a na webu musicbar.cz nebo v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu budou lístky za 540,- Kč.