Jdi na obsah Jdi na menu

Populární francouzská kapela Nouvelle Vague přijede do Prahy!

31. 12. 2013

Live: Nouvelle Vague

Datum: 28.02.2014          Místo: Palác Akropolis, Praha

nouvelle-vague-2013.jpgNouvelle Vague (foto - zdroj: palacakropolis.cz)

Francouzská kapela Nouvelle Vague se proslavila originálními coververzemi punkových a postpunkových skladeb tzv. „new wave“ – „nové vlny“ neboli francouzsky „nouvelle vague“. S akustickými kytarami, perkusemi, sametovými hlasy a aranžmá ve stylu bossa-nova posunuli Nouvelle Vague postpunkové písničky do zcela nové dimenze.

Do dnešního dne se jejich hudba objevila v celé řadě reklam (např. T-Mobile, Tropicana, Reserved, Vicks, Dove), filmových soundtracků hollywoodských senzací i kultovních klasik („Síla srdce“ s Angelinou Jolie, Tarantino: „Auto zabiják“), nebo hojně využívaných televizních znělek.

Zakladatelé Marc Collin a Olivier Libaux tvoří jádro kapely, ale nejviditelnějším prvkem každého vystoupení jsou dvě zpěvačky, které to s publikem opravdu umí: Mélanie Pain, Nadeah Miranda, Sophie Delila, Marina Celeste, Karina Zeviani, Phoebe Killdeer, Siljia, Eloisia, Anais Croze, Camille Dalmais atd.

Už několikrát nám Nouvelle Vague dokázali, že v koncertním provedení je jejich hudba ještě silnější než na deskách. Zkušení muzikanti, naprostá symbióza mezi pódiem a publikem a střídání nefalšovaných akustických písniček s punkovými vypalovačkami, to vše dělá z jejich koncertů show, na kterou se jen tak nezapomíná.

Vstupenky:

  • 650,- Kč – v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 27.02.2014)
  • 800,- Kč v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 28.02.2014)
  • prodej také v síti Ticketpro

Související odkazy:

myspace Nouvelle Vague
facebook Nouvelle Vague