Jdi na obsah Jdi na menu

Pražská kapela Eddie Stoilow slaví dvacetiny novým videoklipem!

11. 6. 2023

eddie_stoilow.jpgEddie Stoilow (foto: Angelika Špicarová)

Eddie Stoilow letos oslaví dvacet let na scéně. K tomuto jubileu fanouškům nadělí hned několik překvapení. Tím prvním je pohádkový klip k novému singlu s názvem „Grateful”.

Píseň je předzvěstí nového studiového alba, které skupina ve spolupráci s čerstvým právoplatným členem Ondřejem Jančovičem, známým pod pseudonymem DJ Dafonic, plánuje vydat na podzim letošního roku. Tuto novinku i lety ověřené hity si příznivci kapely budou moci naživo poslechnout ve čtvrtek 15. června na střeše Radost v Praze. Při této speciální příležitosti frontmana Honzu Žampu na pódiu doprovodí většina původních členů, kteří stáli po jeho boku spoustu let.

Jak již název novinkového singlu „Grateful” napovídá, ústředním motivem je vděčnost. „V písničce jde především o radost z každého nového dne, co můžeme naplno prožít. Kromě toho zahrnuje také vděk za rodinu, lásku či zdraví a v neposlední řadě i radost z toho, že můžeme dělat to, co nás baví. V mém případě je to hudba,” vysvětluje Honza Žampa. Poselství songu doprovází videoklip, který je designovaný jako fantasy animační pohádka.

Celý příběh se odehrává v pestrobarevné přírodě, která dokonale ladí s náladou skladby. Obsahově jde o vizi nádherného dne, který nezahrnuje stresy z města, špatných zpráv či politiky, a je pomyslnou oslavou svobodného pohybu.

„V klipu se proháním na elektrokole bez konkrétního cíle krásnou přírodou. Všude kolem mě se dějí malebné věci. Jde o iluzi skvělého dne s absencí stresu a bez přítomnosti davu lidí. Čas od času je totiž nutné zabrzdit, užívat si jen konkrétní moment a čerpat sílu z přírody. Na konci videa se ukáže, že o tom samém sní i malý chlapec, kterého ztvárňuje můj syn,” říká zpěvák skupiny Eddie Stoilow.

Vizuál k singlu „Grateful” vznikl pod vedením mladého talentovaného režiséra Paula Wurcela, jehož fantazie nemá téměř žádné hranice. Filmování probíhalo převážně na Karlovarsku, část záběrů ale vznikla na Kanárských ostrovech či v Praze.

„Bylo to celkově dost náročné natáčení. Často totiž šlo o poměrně těžce dostupné lokace. Já jsem navíc skoro celou dobu jezdil na kole. Situaci mi ulehčil fakt, že se jednalo o elektrokolo se silným motorem od Bosch eBike Systems. Je to parádní vynález a prostředek, který mi zajišťuje svobodu pohybu nejen v přírodě, ale i v běžném životě ve městě,” přibližuje Honza Žampa. Použita byla moderní technika, mnoho záběrů vzniklo za přispění dronu. Nejnáročnější částí celého videoklipu byla efektová postprodukce, o níž se postaral Tomáš Lec.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář