Jdi na obsah Jdi na menu

Předskokany australských Cut Copy bude český objev Deaths!

2. 4. 2014

Live: Cut Copy                   Support: Deaths

Datum: 21.04.2014               Místo: Lucerna Music Bar, Praha

deaths-2014.jpgDeaths (foto - zdroj: xband.cz)

Hvězda českého synth-popu, projekt Deaths, se ze svého dočasného berlínského útočiště vrací do Prahy, aby vystoupil před australskou čtveřicí Cut Copy! Jejich show se koná již 21. dubna v Lucerna Music Baru v rámci série Excelent Jukebox. Za projektem Deaths stojí mimořádně nadaný skladatel a producent Igor Bruso, který je také autorem hitů jako "Crystal Nights" nebo "Karaoke Blues". Rodák z Kamčatky žil v České republice od svých 12ti let. Kromě hudby se také věnuje módní fotografii nebo filmové režii. Natočil např. dvě videa pro svou kapelu a také klipy pro Swan Bride nebo Charlie Straight. Poté, co se Bruso na podzim minulého roku přestěhoval do Berlína, nabral projekt dalších rozměrů: tam totiž potkal italského kytaristu Marca Blarzina, japonskou zvukovou experimentátorku Yaz Uemura, a spolu se slovenským bubeníkem Tomášem Hribíkem tak v současnosti pracují na debutovém EP.

Cut Copy, rodáci z Melbourne, jsou na cestách již od začátku března, kdy započali světové turné v australské Sydney. Mezitím si stačili zahrát i na velkých světových festivalech jako je SXSW, v květnu pokračují dále na Sasquatch nebo barcelonskou Primaveru. Před nedávnem se také objevil nový videoklip k singlu "We Are Explorers", jehož inovativní aspekt spočívá v tom, že je celý sestaven z objektů vytisknutých 3D technikou. A co víc, kód k videu si můžete stáhnout jako open source a vytvořit si tak vlastní svítivě zelené Cut Copy postavy.

Dubnová show Cut Copy za asistence magických Deaths slibuje zásadní dávku elektroniky, jemných melodií a řezaných synthů, nenechte si jí proto ujít! Vstupenky mizí rychle, takže doporučujeme koupit co nejdříve! Cut Copy se podle svých vlastních slov do Prahy už nesmírně těší, takže neváhejte a pojďte si “Free Your Mind”!

Vstupenky jsou k dispozici za 470,- Kč v síti Ticketpro, na pokladně a na webu Lucerna Music Baru.

FB event ZDE.

Související:

Australská kapela Cut Copy se vrací do České republiky!