Jdi na obsah Jdi na menu

Primal Scream vyráží s novou nahrávkou na turné a zastaví se i v Praze!

22. 6. 2013

Live: Primal Scream

Datum: 18.11.2013          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

029.jpgPrimal Scream (foto: Angelika Špicarová)

Primal Scream jsou skotská alternativní rocková kapela založená v roce 1982 v Glasgow Bobby Gillespiem a Jimem Beattiem. Primal Scream vyráží s novou nahrávkou na turné a v kalendáři je také zastávka v Praze, kdy 18. listopadu vystoupí na pódiu Lucerna Music Baru.

V současnosti kapelu tvoří Gillespie (zpěv), Andrew Innes (kytara), Martin Duffy (klávesy), Simone Butler (basová kytara) a Darrin Mooney (bicí). Barrie Cadogan jezdí s kapelou a nahrává od roku 2006 jako náhrada za kytaristu Roberta "Throb" Younga.

040.jpgPrimal Scream (foto: Angelika Špicarová)

023.jpgPrimal Scream (foto: Angelika Špicarová) 

Kapela hrála už v letech 1982-1984, ale začali být slavní poté, co Gillespie jako bubeník odešel z The Jesus and Mary Chain. Primal Scream hráli klíčovou roli v indie scéně osmdesátých let, později se posunuli k psychedelickému a garážovému zvuku, aby nakonec vyšli vstříc dance music.

V roce 1991 vydali své stěžejní dílo Screamadelica, které znamenalo průlom v jejich kariéře. Dodnes je hodnoceno jako jedno ze zásadních hudebních počinů 90. let, mnoho hudebních kritiků ho považuje dokonce za vůbec nejlepší album dekády. Kapela za něj obdržela také historicky prvni Mercury Music Prize.

032.jpg

Primal Scream (foto: Angelika Špicarová)

033.jpg

Primal Scream (foto: Angelika Špicarová)

Celý fotoreport z koncertu Primal Scream v Praze v roce 2011 k nahlédnutí zde:  fotak.png.jpg fotogalerie

Jejich poslední, v pořadí desáté studiové album s názvem More Light vyšlo 13. května 2013. Na albu hostovali Robert Plant, Mark Stewart a Davey Henderson.

Ačkoliv kapele mnozí již nevěstili velkou budoucnost, na album More Light se snáší jedna skvělá recenze za druhou. Například Neil McCormick z Daily Telegraph album
označil za "úchvatné" obsahující "velké, ďábelské a psychedelické melodie".

Vstupenky za 840,- Kč + poplatky jsou k zakoupení od 21. června v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu Lucerna Music Baru, na pokladně LMB bez poplatku.

Více info na:

www.facebook.com/primalscreamofficial
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion