Jdi na obsah Jdi na menu

Progresivní elektronický projekt The Algorithm zavítá do Prahy!

19. 12. 2015

Live: The Algorithm

Datum: 07.04.2016                                           Místo: Lucerna Music Bar, Praha

the_algorithm_2016.jpgThe Algorithm (foto - zdroj: Lucerna Music Bar)

Na březen 2016 je ohlášeno vydání třetího alba The Algorithm s názvem „Brute Force”, které vyjde u německého labelu Pirate Smile. Na oslavu této nové nahrávky se The Algorithm vydají na evropské turné, v jehož rámci vystoupí 7. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

„Zřejmě mám o sobě napsat pár slov, aby lidé věděli, kdo vlastně jsem. Takže, jmenuji se Rémi Gallego, jsem Francouz, je mi 26 let, žiju v Kolíně nad Rýnem (v Německu) a jsem nejvíc známý svým cenami ověnčeným jménem elektronického producenta The Algorithm.

Jakže se to vlastně seběhlo? Všechno to začalo během deštivé noci za prvního úplňku měsíce, na šíji mi zadul studený vítr, když jsem popíjel skvostné Bordeaux před sálajícím krbem. No... takhle to tedy úplně nebylo.

Narodil jsem se v Perpignanu v roce 1989, měl jsem šťastné a normální dětství, poslouchal jsem Daft Punk a Iron Maiden a studoval vědu a hru na kytaru. Hrál jsem v několika metalových kapelách (Sons Of Chaos, Dying Breath, Floating Wood), ale všechny jsem hodil za hlavu, protože jsem se rozhodl soustředit se na své studium sítí a počítačové vědy. Brzy mi začalo živé hraní chybět a pak přišla chvíle, kdy jsem se začal věnovat kultivování svého zájmu o sekvencování hudby a o počítačovou hudbu obecně.

Projekt The Algorithm jsem spustil v roce 2009 na Myspace a moje tehdejší inspirace byla poháněna potřebou kontrolovaného chaosu a nahodilosti. O 2 roky a 2 demonahrávky později jsem poprvé hrál naživo na festivalu Euroblast, kde jsem použil single midi kontrolér APC40 a inicioval nahrávací smlouvu s Basick Records, což vedlo k vydání mého debutu Polymorphic Code v listopadu 2012. Setkal jsem se tehdy s Mikem Malyanem, bubeníkem z Monuments, a v únoru 2013 jsme odehráli naši první show v Camden Barfly.

Společně s koncerty po Evropě, Austrálii (Big Day Out), Japonsku, Nepálu, Izraeli a mnoha dalších zemích jsem skládal hudbu pro největší světový televizní sportovní kanál ESPN, video hry jako Super Mutant Alien Assault nebo Hacknet, produkoval remixy kapel jako Born of Osiris, Igorrr nebo Daft Punk, a pomáhal produkovat nahrávky muzikantů a kapel celého světa.

Po vydání druhé velké desky Octopus4 v červnu 2014 nahradil na bicí Mikea Malyana Jean Ferry z Uneven Structure, já dal na Keithe McMillena, Line 6 a sáhl po kytaře Aristides s cílem přinést do mechanismu počítačové hudby budoucnosti víc muzikantství a humanity.”

Vstupenky za 330,- Kč (+ poplatky) jsou v prodeji na webu musicbar.cz a v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Dále pak na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků. Na místě v den koncertu budou lístky za 450,- Kč.

Web klubu: musicbar.cz