Jdi na obsah Jdi na menu

Projekt How To Dress Well se představí v Praze!

26. 7. 2014

Live: How To Dress Well

Datum: 19.11.2014             Místo: Futurum Music Bar, Praha

how-to-dress-well-2014.jpgHow To Dress Well (foto - zdroj: GoOut.cz)

How To Dress Well je umělecké jméno Američana Toma Krella narozeného v roce 1984.

Krell začal šířit v roce 2009 svá EP online. Jeho debutové album "Love Remains" vyšlo v roce 2010 na labelu Lefse v USA a na labelu Tri Angle v Evropě a Asii. Na stránkách Pitchfork Media získalo vysoké ocenění 8.7 a označení "Best New Music". Stereogum How To Dress Well ocenil jako jednu ze "40 nejlepších kapel roku 2010". Spin dal albu osm hvězd z deseti a charakterizoval jej jako "stejně tak meditativní jako asociativní... se zlomky vzpomínek na Shai nebo TLC."

"Love Remains" v podstatě tvořila jeho nejlepší raná EP. Díky úspěchu desky "Love Remains" Krell podepisuje smlouvu s Weird World Records, firmou pod Domino Records.

Krell spolupracoval s Active Child, Forest Swords, Shlohmo a Jacques Greenem a nahrál své verze písniček od umělců jako R. Kelly, Elite Gymnastics, Xiu Xiu a Janet Jackson.

Po EP "Just Once" z roku 2011 se Krell vrátil v roce 2012 s albem "Total Loss". To opět získává na serveru Pitchfork nálepku  "Best New Music"  a je popisováno jako "dílo břitkého a devastujícího umění". Album se na stejném serveru dostává mezi padesát nejlepších desek roku 2012. "Total Loss" vyšlo v USA na Acéphale Records a celosvětově na Weird World Records.

V dubnu 2014 Krell vydává singl "Repeat Pleasure" ze svého nového alba "What Is This Heart?", které vyšlo v červnu a opět je na Pitchforku oceněno jako "Best New Music" s vysokým hodnocením 8.8.

Projekt How To Dress Well zahraje živě 19. listopadu v pražském Futurum Music Baru. 

Vstupenky za 330,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu GoOut.cz. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 390,- Kč.