Jdi na obsah Jdi na menu

Psychedelie v podání Mamont a Mud Walk se vrací do Prahy!

4. 5. 2014

Live: Mamont (swe) + Mud Walk (swe)    Support: Keysmoon (cz)

Datum: 13.05.2014                                                        Místo: Klub 007, Praha

mamont_2014.jpgMamont (foto - zdroj: SlashDashBackSlash)

Švédské kapely Mamont a Mud Walk, které loni nadchly Prahu, se vrací v rámci své jarní evropské tour. Beroucí si to nejlepší ze stoner a psychedelického rocku vytvářejí kombinaci, která vás uzemní a nenechá stát na místě zároveň. Obě formace zahrají 13. května na strahovské Sedmičce. Support zajistí čeští Keysmoon. Koncert pořádá mladá promotérská skupina SlashDashBackSlash.

Mamont a Mud Walk, přední zástupci švédského psychedelického rocku, nemíří za českým publikem poprvé. V září na festivalu Psy High byly vrcholem programu a tři dny na to naplnily k prasknutí dejvickou Klubovnu. Obě kapely představí 13. května v Praze své novinky. Mamont vyjde 9. května nové EP „The Valleys Below“. Mud Walk obměnili sestavu a součástí původně dívčího kvintetu jsou teď i dva mužské elementy. Jako předkapela vystoupí pražská formace Keysmoon míchající post-rock se stoner-rockem.

mud_walk_2014.jpgMud Walk (foto - zdroj: SlashDashBackSlash) 

Mamont

Čtyřčlenná parta z Nyköpingu zaujme zejména zvukem evokujícím 70. léta. Rozhodně ale nečekejte nostalgické napodobování soundu idolů z mládí. Kytarové riffy vycházející ze stoneru a doomu obohacují psychedelickými pasážemi, při nichž na temnější polohy skoro zapomenete. Snad ještě víc než riffy se o vaši pozornost hlásí melodický vokál Karla Adolfssona, jenž umně střídá výrazy a nakonec se stává dominantním prvkem.

Mud Walk

Nejčitelnější inspirací kapely z ostrova Götaland je blues a z něj vycházející 60’s/70‘s psychedelic rock. Napadne-li vás, že Mud Walk tak budou jen kopírovat historií ozkoušené vody a vám z nich v hlavě nic neuvízne, opak je pravdou. Většina písní má chytlavé melodie, které vás nepustí a budete je chtít slyšet znovu a znovu. Standardní postupy vedle znásobených vokálů ozvláštňuje i další ryze bluesový prvek, jímž je harmonika. V nové sestavě u nás Mud Walk zahrají poprvé.

Keysmoon

Kapela Keysmoon je čtyřčlenná pražská partička, jejíž tvorba na první poslech upoutá žánrovou bohatostí. Celkový sound se vyznačuje častými změnami motivů a nálad. Možná právě odtud pramení i samotný název kapely, který nepřímo odkazuje k proslulému excentrickému kaliči z The Who. Ostatně i Keysmoon staví na energických bicích, doplněných o hutnou basu a dvě kytary. Tuhle kombinaci ocení jak milovníci valivých riffů, tak příznivci post rockových vybrnkávaček.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji za 180,- Kč.