Jdi na obsah Jdi na menu

Rival Sons v Praze předvedou, jak vypadá parádní rockový koncert!

2. 8. 2014

Live: Rival Sons

Datum: 29.11.2014                                                 Místo: Futurum Music Bar, Praha

rivalsons-2014.jpgRival Sons (foto - zdroj: rivalsons.com)

"Pokud jste byli nadšeni z alba El Camino od The Black Keys, pak přišel čas, abyste objevili vaši novou oblíbenou kapelu." - Guardian

Americká blues rocková kapela Rival Sons, vydala v červnu novou nahrávku s názvem "Great Western Valkyrie" a fanoušci i recenzenti jsou nadšeni. Po dlouhé době je tu parta, která roste album od alba, koncert od koncertu a ani v nejmenším nejeví známky vyhoření nebo opakování sebe sama.

Původní baskytarista Robin Everhart sice v srpnu 2013 opustil kapelu, protože čím dál tím intenzivnější koncertní program pro něj začal být příliš náročný, ale formace dokončila turné s dlouholetým přítelem kapely Davem Bestem, se kterým nakonec také v nashvillském studiu natočila páté album Rival Sons. Recenze, které se během června ale objevili v renomovaných hudebních magazínech hovoří jasně: Rival Sons natočili brilantní album. A ve spojení s jejich divokou improvizační show dostanou fanoušci prvotřídní koncertní nálož.

Rival Sons často přistupují k jejich hudbě, jako kdyby byly na misi. Kytarista Scott Holiday říká: "Chceme našimi nahrávkami a koncerty obklopit posluchače na takovou úroveň, že zapomenou na každodenní starosti. Stačí být volný a ztratit se (nebo se naopak najít) v hudbě."

Kapela hraje v Evropě na velkých festivalech a v sálech pro tisíce lidí, před rokem vystoupila na strahovské Sedmičce. Přestože hráli pro pár desítek fanoušků, odehráli nezapomenutelný koncert. Letos se představí již ve větším sále, a sice 29. listopadu ve Futurum Music Baru v Praze na Smíchově.

Vstupenky za 250,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim, GoOut.cz a na webu www.musicbar.cz. Na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.