Jdi na obsah Jdi na menu

S aktuální deskou přijedou do Prahy skotští The View!

21. 1. 2016

Live: The View

Datum: 06.02.2016                        Místo: Lucerna Music Bar, Praha

the-view-2016.jpgThe View (foto: Joost Vandebrug)

The View vám řeknou na rovinu, proč si jako producenty svého nového skvělého melodického alba „Ropewalk” vybrali Alberta Hammonda Jr a Guse Oberga, kytaristu a producenta The Strokes.

„Protože je z The Strokes!” Směje se basák Kieren Webster. „A zdálo se, že o to hodně stojí.” „Jeho táta je písničkář,” dodává zpěvák a kytarista Kyle Falconer, vědom si toho, že Albert Hammond Senior byl v šedesátých a sedmdesátých letech velice úspěšný skladatel, „a s The Strokes natočil spoustu desek. Zná naše písničky skrznaskrz. Brali je s Gusem jednu po druhé. Spolupráce s ním je pro nás jako velký kompliment!”

V loňském roce oslavila kapela desáté výročí. Před deseti lety The View explodovali jako granát ve městě Dundee, hráli odvázaný puberťácký rock´n´roll s hymnickými refrény, kterými si ihned získali oddané fanoušky. Singly „Wasted Little DJs” a „Superstar Tradesman” bodovaly v hitparádách, následovalo debutové album „Hats Off To The Buskers”, které rovnou vyskočilo na vrchol hitparády a bylo nominováno na cenu Mercury. A to téhle čtyřce bylo něco málo přes dvacet.

The View vzali své aktuální páté album pořádně od podlahy – Falconer, Webster, kytarista Pete Reilly a bubeník Steve Morrison se rozhodli poprvé spojit se zkušenými producenty. Prvním singlem je skladba „Marriage”, kterou Falconer nosil v hlavě šest let. Deska vznikala v Hamburgu a byla nahrána za tři týdny v listopadu 2013, v New Yorku ji míchal Justin Gerrish, který se proslavil spoluprací s Vampire Weekend. Album „Ropewalk” svými špičkovými písničkami mluví samo za sebe. O deset let starší, o deset let mladší – The View zas jedou na plný plyn.

The View vystupovali v roce 2012 v pražském Lucerna Music Baru a 6. února se vrátí na místo činu, aby své album „Ropewalk” představili tuzemskému publiku.

Vstupenky za 330,- Kč + poplatky jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu musicbar.cz a v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě v den koncertu budou lístky za 400,- Kč.