Jdi na obsah Jdi na menu

Skupina Asking Alexandria přijede s novým albem do Prahy!

11. 7. 2020

Live: Asking Alexandria 

Datum: 06.11.2020                                      Místo: Forum Karlín Club, Praha

asking-alexandria.jpgAsking Alexandria (foto - zdroj: facebook.com)

Od roku 2008, kdy se formace Asking Alexandria dala dohromady, nepřestala parta z britského Yorku posouvat hranice a od metalcoru se přenesla k pop-rockovému zvuku. Ani na novince „Like A House On Fire” však kapela nezanevřela na své ostřejší kořeny.

Deska představuje v mnoha ohledech nový začátek. Kytarista a zakládající člen skupiny Ben Bruce se po napjatějším období mezi spoluhráči nechal slyšet, že při tvorbě alba všichni členové znovu táhli za jeden provaz.

Nahrávka „Like A House On Fire” vyšla 15. května. Kapela s ní navázala na tři roky starou eponymní desku, jež jako třetí za sebou zdolala vrchol americké rockové hitparády Billboard. Na album láká singl „Antisocialist” dokazující, že Asking Alexandria ani po letech neztratili na údernosti. Inspirací byl song „Break Stuff” od Limp Bizkit, který se stejně jako „Antisocialist” agresivně vypořádává s každodenními stereotypy a stresem.

„Píseň nemá žádný politický podtext. Na světě je milion skladeb o lásce, rozchodech nebo o užívání si s přáteli. Jenže jsou také dny, kdy nechcete nikoho ani vidět, a už po ránu víte, že dneska by vás měli nechat všichni na pokoji. Jestli máte špatný den, není nic jednoduššího než si poslechnout tenhle song a pustit všechen vztek ven,” vzkazuje fanouškům zpěvák Danny Worsnop.

V klubu pražského Fora Karlín se formace Asking Alexandria představí 6. listopadu. Vstupenky jsou k dispozici na fource.cz nebo v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketmaster za 750,- Kč.