Jdi na obsah Jdi na menu

Skupiny Fatal Smile a Shameless přijedou v dubnu do Prahy!

1. 4. 2014

Live: Fatal Smile (SWE), Shameless (DE/USA)

Datum: 13.04.2014                             Místo: Futurum Music Bar, Praha

fatalsmile_2014.jpgFatal Smile (foto - zdroj: ticketpro.cz)

Poprvé se svým samostatným vystoupením přijíždí na jediný koncert do ČR švédská hard rocková formace FATAL SMILE, aby zde v rámci svého evropského turné představila to nejlepší ze svého repertoáru. Kapela u nás zahrála sice již jednou v roli předskokana evropského turné skupiny LORDI před 4 roky, kdy si zcela podmanila zlínskou sportovní halu, ale až nyní přijíždí předvést ohromnou sílu samostatného vystoupení.

Skupina vznikla již v roce 1995 a hrdě se hlásí k odkazu takových kapel jako Whitesnake, Dio, Metallica nebo WASP. Posledně jmenovaným se přibližuje i svou současnou horrorovou image a agresivní, melodickou linkou chytlavých rockových skladeb.

Na svém prvním albu začala kapela pracovat v létě 2001 a vyšlo začátkem roku následujícího. Bylo pojmenováno „Beyond Reality“, podle první společně napsané skladby a z desky vznikl klip ke skladbě „Bad Kharma, kterou sice docela často vysílal švédský televizní kanál ZTV, ale například stanice MTV ho tvrdošíjně odmítala jako příliš nemravný. V létě roku 2003 se skupina vydala na své první americké turné.

V roce 2006 vydávají druhé album „Neo Natural Freaks“, kterým se kapele daří prorazit i mimo Švédsko, získává stále více fanoušků a dělá předskokana W.A.S.P. a Winger. Jsou stále častěji slyšet i v rádiích jejich singl „Learn, Love, Hate“ se dostává mezi tři nejhranější ve Švédsku. Tento úspěch jim pomůže i k prvnímu japonskému turné.

Opravdovým skokem do 1. ligy je následující, zlomové třetí album „World Domination“, vydané v roce 2008. Album mixoval věhlasný Michael Wagener, který v minulosti pracoval na albech skoro s každým, kdo v rocku něco znamená, včetně Ozzy Osbourna anebo Skid Row. Album bylo nominováno jako „album roku“ švédské „Metal Awards“ v kategorii glam/sleaze a Sweden Rock Magazine ho ohodnotil jako desku měsíce. Následuje další mohutné turné, které obsahuje 350 vystoupení, včetně festivalu ve Wackenu a klip ke skladbě „SOB“ je velice často vysílán ve všech rockových televizích.

Jejich zatím posledním počinem je deska „21st Century Freaks“ z roku 2012, kdy z 22 hotových rockových pecek vybrala kapela 11 nejlepších, které se dostalo na album. Prvním singlem alba byl nadupaný „Welcome To The Freakshow“, na který skupina také natočila hodně nákladný videoklip. Ale vložené investice se určitě vyplatily.

Dalším silným okamžikem bylo nahrání skladby „For The Last In Line“, věnované jednomu z největších pěvců historie rocku – Ronnie James Diovi k třetímu výročí jeho odchodu.

shameless2014.jpg

Na rozdíl od FATAL SMILE k nám přijíždí druhá hvězda večera, glam-sleaze metalová parta SHAMELESS, již počtvrté a je českému publiku poměrně dobře známa. Společně se zakládajícími členy, kapelníkem a baskytaristou Alexxem Michaelem a kytaristou B.C. se na postu bubeníka představí nová tvář – Tommy Wagner, spolupracující v minulosti třeba se skupinou Bonfire. Hlasem kapely je skvělý Stevie Rachelle, který je zároveň již mnoho let i frontmanem americké rockové stálice TUFF, s mnoha skvělými rockovými hity na kontě (například jejich klip k „All New Generation“ zhlédlo na kanálu Youtube již téměř 170 000 lidí).

Hudba kapely je samozřejmě směs hard rocku a glam metalu s důrazem na údernost a melodii. Od vydání debutového alba v roce 1999 „Backstreet Anthems“, které produkoval Gilby Clarke z Guns´n´Roses, spolupracuje Alexx na psaní nových skladeb často s Keri Kellim, kytaristou skupiny Alice Coopera. Pravidlem zústává, že se na každé desce SHAMELESS objeví spousta hvězdných hostů, mezi kterými nechybí například bývalý člen Kiss Bruce Kulick, Tracii Guns, Chris Holmes z WASP a téměř vždy bubeník Eric Singer (KISS, Alice Cooper), který stál u vzniku skupiny. Hodně let byl členem také zpěvák Steve Summers z amerických Pretty Boy Floyd. Do Prahy přijedou SHAMELESS představit své novinkové album, po kterém je pojmenované i jejich současné „Beautiful Disaster Tour 2014“.

Vstupenky za 299,- Kč jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream a Eventim. Cena na místě v den koncertu je 350,- Kč.

Web: http://futurum.musicbar.cz/