Jdi na obsah Jdi na menu

Slavná jazzová zpěvačka Diana Krall zavítá poprvé do Brna!

11. 1. 2017

Live: Diana Krall   

Datum: 20.09.2017                                              Místo: DRFG Arena, Brno

diana-krall-2017.jpgDiana Krall (foto - zdroj: dianakrall.com)

V rámci festivalu JazzFestBrno se představí 20. září v DRFG Areně zpěvačka a klavíristka Diana Krall. Tradiční kulturní akce tak ve svém 16. ročníku premiérově zamíří do největší brněnské haly.

Se svým ranně bopovým pianistickým stylem, elegantním a zároveň smyslným zpěvem a nevídaně fotogenickým vzhledem vlétla Diana Krall do jazzové hudby v druhé polovině 90. let jako hurikán. Do hudby, ve které v té době vládli Young Lions, mladí lvi, jež podporovala vydavatelství tehdy ještě prosperujícího audioprůmyslu. Od těchto dřevních dob se Diana Krall posunula nejen interpretačně, ale i autorsky a dokazuje, že vedle instrumentálních dovedností a uhrančivého hlasu jí nechybí ani rozměr nefalšované a poutavé písničkářky.

Od roku 1996 byla třináctkrát nominována na cenu Grammy, přičemž pětkrát nominaci proměnila ve vítězství. Za svá alba získala devětkrát zlatou, třikrát platinovou a sedmkrát multiplatinovou desku. Prodala 6 milionů nosičů v USA a přes 15 milionů po celém světě.

Co nás čeká na novém albu, jež Diana Krall plánuje na rok 2017, zatím nevíme, ale vzhledem k její neustále hledající povaze a dosavadním výsledkům se jistě máme na co těšit.

Vstupenky na brněnský koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal v cenových relacích od 790.- Kč do 3900,- Kč.