Jdi na obsah Jdi na menu

Slavný baskytarista Marco Mendoza bude koncertovat v Praze!

6. 1. 2017

Live: Marco Mendoza Band                     Special guest: Seven

Datum: 03.03.2017                                                      Místo: Exit - US, Praha

marco-mendoza-2017.jpgMarco Mendoza (foto - zdroj: ticketpro.cz)

V pátek 3. března mají fanoušci hard rockové muziky jedinečnou příležitost navštívit v pražském klubu Exit - US koncert skupiny Marco Mendoza Band, která je vedená jedním z nejslavnějších současných baskytaristů světa, jenž je známý svým působením v kapelách The Dead Daisies, Whitesnake, Thin Lizzy a mnoha dalších.

Marco Mendoza je jedním z nejvytíženějších a nejvyhledávanějších baskytarových hráčů současné epochy. Začal v raném mládí hrát na kytaru, kterou později vyměnil za baskytaru, když skupina, ve které působil, potřebovala hráče na tento nástroj.

Prvním albem, na němž se objevil byla sólová deska nikoho menšího než Billa Warda z Black Sabbath nazvaná „Ward One: Along The Way” v roce 1990. V následujícím roce je přijat fenomenálním kytaristou Johnem Sykesem do jeho formace Blue Murder, kde působí do roku 1993 a podílí se na albu „Nothin´ But Trouble”. V roce 1994 spolupracuje ještě na živáku „Screaming Blue Murder”, ale to už funguje v řadách znovuobnovených Thin Lizzy (spolu se Sykesem, Gorhamem, Whartonem a Brianem Downeyem). Kapela nepravidelně koncertuje a v roce 2000 vydává album „One Night Only”, kdy už ale Mendoza začíná na další 3 roky nahrávat a cestovat po boku kytarového šílence Teda Nugenta. V období jeho působení v Thin Lizzy, ale ještě stíhá nahrát několik alb Johna Sykese i dalších umělců a v roce 2000 se objeví také na sólové desce Davida Coverdala „Into The Light”.

Rok 2004 ho zastihl na turné se skupinou Whitesnake, aby se v další sezóně opět vrátil na dva roky do Thin Lizzy. Později přijímá nabídku George Lynche (ex Dokken) a pokračuje v koncertování s jeho formací Lynch Mob.

Výčet jeho aktivit by mohl být prakticky nekonečný, tak snad jen dodejme, že v současné době působí v superskupině The Dead Daisies spolu s Doughem Aldrighem (Whitesnake, DIO), Brianem Tichym (Ozzy Osbourne), Davidem Lowym a samozřejmě fenomenálním pěvcem Johnem Corabim (Motley Crue, Union).

Za svou kariéru kromě dlouhé řady alb vydaných s rúznými kapelami či umělci, natočil i dvě sólové desky – „Live For Tomorrow” v roce 2007 a „Casa Mendoza” v roce 2010.

Po boku Marca Mendozy (baskytara, zpěv) uvidíme v březnu v Čechách i skvělého kytaristu Fabia Cherrone, známého především z kapel Twin Dragons a Eric Martin Band. Na bicí se představí vyhledávaný italský bubeník Pino Liberti působící mimo jiné v Eric Martin Band nebo Uli Jon Roth.

Českobudějovickou formaci Seven není třeba dlouze představovat. Její vznik se datuje někdy do roku 1996, kdy kapelu sestavil jeden z nejznámějších a nejuznávanějších českých rockových kytaristů Honza Kirk Běhunek. Po rozpadu jihočeských Whitelight (po odchodu Petra Koláře do Prahy) vydávají nejdříve instrumentální desku „Blue Angels” pod hlavičkou Johny Band, aby se ještě tentýž rok název ustálil na Seven. V roce 2000 vydává skupina oficiální debutové album „Crying World”, kterého se prodává přes 1000 kusů, což je výrazné číslo na instrumentální nahrávku.

Nemá smysl zde psát celou historii kapely, ale je potřeba zmínit, že se časem kompletně obměnilo seskupení okolo Kirka Běhunka a sound formace se obohatil o zpěv. Během let projezdili prakticky celou Evropu. Absolvovali velké turné se skupinou Rage, dlouhodobě spolupracují s německou metalovou královnou Doro Pesch nebo Blaze Bayleyem, mimo jiné jim patří úvodní melodie a klip k úspěšnému filmu „Kajínek”.

Sestava Seven: Honza Kirk Běhunek – kytary, Jiří Komberec – zpěv, Vojtěch Zícha – basa a Ondřej Busta – bicí.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro za 380,- Kč.