Jdi na obsah Jdi na menu

Son Lux zamíří s novým albem do České republiky!

15. 11. 2017

Live: Son Lux 

Datum: 28.02.2018                            Místo: MeetFactory, Praha

son-lux_2018.jpgSon Lux (foto: Alex Spence)

Son Lux se vracejí do Prahy s novým albem „Brighter Wounds”, které má posluchače zavést z temného dne do jasné noci. Novinka zazní 28. února ve smíchovském klubu MeetFactory.

Ryan Lott vytvořil projekt Son Lux před devíti lety a vydal se na objevnou cestu skrze hudební žánry. Klasicky školený muzikant na ní zkoumal limity a mantinely post rocku, elektroniky, soulu i hip hopu. Spolupracoval s mnohými souputníky jako jsou Woodkid, Moses Sumney, Lorde nebo Sufjan Stevens a podílel se rovněž na hudbě k filmům „Zmizení Eleanor Rigbyové” či „Papírová města”.

Společně s kytaristou Rafiqem Bhatiaou a bubeníkem Ianem Changem dosud vztyčili čtyři milníky v podobě dlouhohrajících alb. Pátý se chystají postavit s novinkou „Brighter Wounds”, která v sobě nese jak radostnou událost v podobě narození syna, tak i smutek ze smrti nejlepšího přítele. Díky těmto emocionálním protipólům je nová hudba a zpěv dynamičtější než kdy dříve. Jedním z nejintenzivnějších momentů desky má být již zveřejněný singl „Dream State” vrcholící mohutným hymnickým burácením, které ukončuje jednu etapu a míří vstříc nejisté budoucnosti sychravého světa. „Brighter Wounds” spatří světlo světa v příštím roce.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici na fource.cz, GoOut.cz a v předprodejní síti Ticketpro za 440,- Kč.