Jdi na obsah Jdi na menu

Španělský soubor Los Vivancos přijede do České republiky!

17. 2. 2015

Live: Los Vivancos

15.03.2015 Kongresové centrum, Praha
16.03.2015 Janáčkovo divadlo, Brno

losvivancos2015.jpgLos Vivancos (foto - zdroj: ticketpro.cz)

V březnu se v Praze a v Brně koná představení úchvatné tanečně-divadelní show „Aeternum” v provedení jedinečného španělského souboru Los Vivancos.

Soubor Los Vivancos tvoří sedm bratrů, kteří mají opravdu nevídanou kombinaci talentů: tančí, zpívají a hrají na různé hudební nástroje. Jejich fantastický temperament je uchvacující.

Bratři se narodili ve Španělsku, v Barceloně. Už v dospívání se jim podařilo se proslavit, protože se všichni začali zabývat tancem velmi záhy. Přišli se zcela novým, vlastním číslem, což byl tanec s prvky akrobacie. Sláva Los Vivancos se velmi rychle rozšířila. O jejich talentu se dověděla celá země. Jejich vystoupení byla přijata s velkým ohlasem i daleko za hranicemi Španělska, jsou široce známí i na Západě, což opět dokazuje vysokou úroveň jejich představení.

Bratři Los Vivancos získali výborné vzdělání v nejlepších školách, jejich prestiž ve světě je nepopiratelná. Ještě před založením tanečního souboru získávali bratři Los Vivancos zkušenosti, vstřebávali různé světové kultury, poznávali zajímavé hudební tradice.

V roce 2004 celý svět spatřil nový soubor – flamengo show bratrů Los Vivancos. Od toho okamžiku tento neuvěřitelný úspěch a zájem veřejnosti o ně nezmizel!

Představení „Aeternum” („Věčnost”), s nímž bratři pořádají turné po zemích celého světa, a zavítají také do České republiky, to je tanec, cirkus a divadlo. Neopakovatelným způsobem se v něm slučuje flamengo, moderní balet, akrobacie a bojová umění. V celém vystoupení je velké množství vizuálních efektů a scénických řešení. „Aeternum” je příběhem dobra a zla, je to metafora o nesmrtelnosti umění, které člověka obdarovává. Andělé, démoni, upíři, hudba, tanec, boj a magie jsou předváděny v rámci jednoho komplexního představení, které zastřešuje tajemná magická aura.

Hlavním uměleckým poradcem představení je Daniele Finzi Pasca, režisér a scenárista show Cirque du Soleil. Daniel Finzi Pasca je režisér, dramatik a choreograf. Mezi mnoha jeho pracemi je například scénář a režie Závěrečného ceremoniálu olympijských her v Turíně v roce 2006, který viděly stovky milionů diváků. Režíroval také „Mlhu”, „Déšť” a „Donku” (v provedení cirkusu Eluaz a divadla Sunil), které jsou v celém světě velmi populární. Tyto projekty jsou charakteristické hlubokou lidskostí, jsou prodchnuty duchem hry a v současné době jsou předváděny v nejslavnějších divadlech světa.

Hudbu k představení složili sami bratři Vivancos. Aranžmá, orchestr a hudební doprovod jsou v kompetenci Fernando Velazqueze, skladatele soundtracků k tak známým filmům, jako jsou „Sirotčinec” (El Orfanato) (nominován na cenu Goya za nejlepší soundtrack) a „Julia’s Eyes” (Los Ojos de Julia), který v představení „Aeternum” spojuje hudbu flamenga s rockem, vážnou hudbu s filmovou hudbou do jediné partitury, nahrané Symfonickým orchestrem v Budapešti.

Los Vivancos vystoupili jako speciální host v choreografické show Myléne Farmer „Avant Que Lombre”, zúčastnili se „San-Remo” s Lola Ponco a Gio. V roce 2009 vyhráli v kategorii „Nejlepší originální show” na „Las Lunas Awards” v Mexiku. V roce 2008 byli bratři dvakrát nominováni princeznou Stephanií na světovém cirkusovém festivalu v Monte Carlu a jejich show „Tanec s hvězdami” vidělo přes 35 milionů lidí. Bratři Los Vivancos si svým talentem podmanili více než třicet zemí po celém světě.

Seznamte se s bratry Los Vivancos: s Aaronem, s Joshuou, s Josém, s Izraelem, s Judou, s Christem a s Eliasem. Jejich zplnomocněným zástupcem je, jak už je zvykem, Elias. Komunikuje s novináři a zastupuje rodinu Los Vivancos na tiskových konferencích. Představení bratrů Los Vivancos, to je nádherná symbióza baletu, flamenga, cirkusu, divadla a moderního tance. Jejich show se vyznačuje explozivní energií, vyvolávající u diváků ty nejživější emoce. Los Vivancos jsou na jevišti nejen svrchovanými pány, ale doslova bohy!

Vstupenky na představení jsou k dispozici v sítích Ticketpro a Ticketportal od 790,- Kč do 2290,- Kč.