Jdi na obsah Jdi na menu

Sv. Marek ve své královské disciplíně v Česku poprvé a k sezení!

14. 2. 2016

Live: Mark Lanegan                                 Special guest: Duke Garwood

Datum: 19.05.2016                                            Místo: Lucerna Music Bar, Praha

012---mark-lanegan-band.jpgMark Lanegan (foto: Angelika Špicarová)

Pouhý rok od svého posledního beznadějně vyprodaného koncertu se do pražského Lucerna Music Baru vrátí 19. května americký zpěvák s nezaměnitelným „hlasem Boha”, jak o Marku Laneganovi hovoří i někteří jeho kolegové.

Nyní půjde ovšem o zážitek zcela jiného druhu. Lanegan se za svým tuzemským publikem v posledních letech sice vrací rád a často, avšak dosud k nám zavítal pokaždé „jen” v rockovém hávu – ať už s The Gutter Twins nebo se svým Mark Lanegan Bandem.

Tentokrát mohutný a elektronikou notně nasáklý zvuk Laneganovy doprovodné kapely vystřídají skromné aranže „na kost”, jeho písně zazní výsostně pouze v hlasovém přednesu s decentním kytarovým doprovodem. A ačkoliv právě toto je Laneganova mistrovská poloha, v takto dřevním provedení jej už pěknou řádku let naživo nikdo neslyšel.

Hity z Laneganových sólových alb (těch prvních pět před Vánocemi vydalo vydavatelství Sub Pop v reedici pod souborným názvem „One Way Street”) doplní i klasiky z repertoáru legendárních Screaming Trees, možná zazní jeden či dva jeho kousky z „Desert Sessions” (později zvěčněné na albu „Songs for the Deaf” od Queens of The Stone Age), stranou nezůstanou ani výtečně uchopené předělávky z nedávné kolekce „Imitations” a podle všeho dojde také na zcela nové písně.

Marka Lanegana bude doprovázet kytarista Jeff Fiedler a jako speciální host vystoupí anglický písničkář Duke Garwood. Prostor Lucerna Music Baru bude na tento velmi výjimečný večer speciálně upraven, většina míst bude k sezení a kapacita striktně omezená.

Vstupenky jsou k dostání od 4. února ve třech kategoriích k sezení, a to pouze v předprodejní síti Ticketpro:
1) PLATINUM (celkem 72 ks) za 769,– Kč
2) GOLDEN (150 ks) za 713,– Kč
3) SILVER (52 ks) za 657,– Kč
Ke stání bylo k dispozici pouze 100 ks lístků, ty jsou však už vyprodány. Žádné další vstupenky se bohužel do prodeje neuvolní.