Jdi na obsah Jdi na menu

Švédská metalová formace In Flames zaburácí v Praze!

1. 9. 2014

Live: In Flames          

Datum: 29.09.2014                                              Místo: Roxy, Praha

inflames-2014.jpgIn Flames (foto - zdroj: roxy.cz)

Švédská metalová jednička In Flames vyráží na velké evropské turné, které nemine ani Českou republiku! Populární seveřané se představí 29. září v pražském klubu Roxy.

Hlavním motivem turné je prezentace nové desky s názvem „Siren Charms", která vyšla v tomto roce.

In Flames bývají v mnoha anketách označováni za nejlepší koncertní skupinu na metalové scéně. Původně zakladatelé proslulé gothenburgské melodic deathmetalové scény, kterou proslavili společně se svými krajany z formace At The Gates. Nyní téměř stadionová kapela, která na sebe váže tisíce fanoušků napříč všemi kontinenty. I takto lze ve stručnosti zrekapitulovat již více než dvacetiletou kariéru In Flames.

Ale jak to tak bývá, úspěch se rozhodně nedostavil hned a skrývají se za ním roky tvrdé práce a nekonečného cestování za koncerty po celém světě. Ostatně, koncertování, to je odpradávna hlavní priorita kapely, které se nevzdává ani po dvou dekádách svého fungování.

Odkazem na první etapu In Flames jsou nesmrtelná alba jako „The Jester Race", Whoracle", „Colony " nebo „Clayman ". Komerční úspěch a všeobecnou pozornost však kapele zajistili až další díla v podobě desek „Reroute To Remain", „Soundtrack To Your Escape", „Come Clarity " nebo „A Sense of Purpose ".

Poznávacím znakem hudby In Flames jsou především typicky hutné a melodické kytary hnané explozivní rytmikou. Ačkoliv postupem let přibylo vícero kláves a elektronických vložek, stejně tak Anders Fridén přešel z growlingu na čistý vokál, stále můžeme mluvit o typickém zvuku In Flames, který si skupina drží téměř celou svou kariéru.

Díky tomu se In Flames mohou opírat o přízeň svých dlouholetých fanoušků, stejně tak ale úspěšně oslovují i mladé generace posluchačů odkojených moderním metalem. Výsledkem jsou pak vyprodaná turné, která v některých zemích pomalu „vytlačují" kapelu z klubů až do sportovních hal.

Vstupenky za 720,- Kč jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a
Obscure.

FB EVENT