Jdi na obsah Jdi na menu

Talentovaná Soak představí svou první desku i v Praze!

5. 6. 2015

Live: Soak        

Datum: 10.10.2015                                 Místo: Chapeau Rouge, Praha

soak2015.jpgSoak (foto - zdroj: facebook.com)

Je jí osmnáct, školu odložila na neurčito a vydala se vstříc hudební kariéře. Rodačka z Irska se chystá na první samostatné turné, na kterém nevynechá ani Prahu. Vystoupí 10. října v Chapeau Rouge, kde představí své první album „Before We Forgot How To Dream” , které vyšlo 1. června.

Bridie Monds-Watson aka Soak začala skládat už ve třinácti. Podomácku si písničky nahrávala a schovávala do nich všechno, co se styděla říct nahlas. „Vždycky se schovávám za slova,” popisuje proces, který jí vydržel do dneška.

Pseudonym Soak je sloučeninou slov „soul” a „folk” a vznikl celkem nahodile. Přestože zpěvaččinu hudbu zrovna dvakrát nevystihuje, neodmyslitelně k ní sedí. „Já vlastně ani nevím, do jakého žánru patřím,” říká. „Asi trochu alternativa, trochu folk,” dodává. V jejích písních je cítit křehkost a nevinnost, zatímco hudební projev je mimořádně vyspělý.

Poslední dobou se kolem Soak rozjel kolotoč událostí – na jednom pódiu vystoupila s Georgem Ezrou, předskakovala Tegan & Sara (se zastávkou v Praze), okouzlila třeba Lauren Mayberry z CHVRCHES a stále častěji ji můžeme vidět na velkých festivalech.

Vstupenky na pražský koncert Soak jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro za 330,- Kč.

Pořadatel: www.fource.cz