Jdi na obsah Jdi na menu

Talentovaný Gary Clark Jr. vystoupí v České republice!

26. 5. 2015

Live: Gary Clark Jr.

Datum: 20.07.2015                                  Místo: Pražský hrad, Praha

garyclarkjr2015.jpgGary Clark Jr. (foto: Frank Maddocks)

Texaský kytarista, zpěvák a skladatel Gary Clark Jr., kterému bylo letos 31 let, se díky svému debutu „Blak And Blu” stal vůbec prvním umělcem, jenž získal nominaci na Grammy zároveň v rockové a R&B kategorii za tutéž nahrávku.

Ocenění si nakonec odnesl v druhé kategorii, Best Traditional R&B Performance, za skladbu „Please Come Home”. Jeho jedinečný všeobjímající styl se rozprostírá od blues přes soul, R&B, rock, jazz až po psychedelii, punk a hip hop.

Svým uměním zaujal řadu hudebníků - Eric Clapton, Rolling Stones, Paul McCartney, Jay-Z, Jimmy Page, Alicia Keys, the Roots, Buddy Guy, Dave Matthews, Roger Waters, Keith Urban, Sheryl Crow, Jeff Beck... ti všichni ocenili jeho obrovský talent a také si ho vybrali pro své koncerty či nahrávky. Právě Clapton mu otevřel dveře k velké hudební kariéře, když ho pozval na svůj tradiční kytarový festival Crossroads.

Clark se také zúčastnil slavného koncertu pro prezidenta Baracka Obamu v Bílém domě - spolu s Mickem Jaggerem, Jeffem Beckem nebo B. B. Kingem. Časopis Rolling Stone nazval Clarka „Vyvoleným” a také „králem letních festivalů”, protože se prosadil i na takových obrovských akcích jako Coachella, Glastonbury, Lollapalooza nebo New Orleans Jazz & Heritage Festival.

Byl hostem v řadě prestižních televizních pořadů. Časopis Guitar Player ho umístil na svoji titulku, což se stalo u takto mladých kytaristů poprvé za 15 let. Do povědomí se také zapsal dvěma akustickými bluesovými skladbami na soundtracku k filmu „12 let v řetězech”.

Gary Clark Jr. bude v létě koncertovat poprvé v České republice. Tuzemskému publiku se představí 20. července ve Španělském sále Pražského hradu.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro za 900,- Kč a 1200,- Kč.

Web: kulturanahrade.cz