Jdi na obsah Jdi na menu

Taneční mág a producent Paul Van Dyk přijede do Brna na Citadelu!

1. 5. 2014

Live: Paul Van Dyk, Kyau & Albert, Mekki Martin, Michael Burian, Matamar, Jean Luc                   Datum: 17.05.2014                                                Místo: Boby centrum, Brno

paulvandyk-citadela-2014.jpgZdroj: facebook.com/CitadelaOfficial

Slavný DJ a producent Paul Van Dyk, který se po dlouhá léta drží na špičce světové elektronické taneční hudby, zamíří do Brna. Ve zdejším Boby centru bude 17. května headlinerem populární taneční akce Citadela. Van Dykova koncertní turné napříč všemi kontinenty bývají pravidelně vyprodána, k čemuž jistě přispívá i jeho úspěšná producentská kariéra: spolupracoval s hvězdami jakými jsou Depeche Mode či Justin Timberlake.

Milovníky tanečního mága, který ve svém stylu posbíral desítky prestižních cen nebo i nominaci na Grammy, jistě potěší i to, že Van Dyk do Brna přiveze aktuální sedmé album.

„Kromě jména headlinera Citadely, kterým je Paul Van Dyk, máme pro naše fanoušky další novinku. Reagujeme na nespočet žádostí a proseb a rozhodli jsme se akci zorganizovat v  brněnském Boby centru, tedy v místě, které je symbolem luxusních tanečních akcí v České republice“, upřesňuje Nina Fialová z Art-Ist Agency.

Paul Van Dyk proslul i tím, že se kromě hudebních aktivit věnuje politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii nebo spolupracuje s německým červeným křížem. Dětství strávil v komunistické východní části Berlína v době, kdy ve východním Německu neexistovala téměř žádná klubová scéna. Díky západním televizním kanálům sledoval hudbu za železnou oponou, ze které ho nejvíce zaujali The Smiths a New Order.

Po pádu Berlínské zdi v roce 1989 se v Německu začala rozrůstat techno kultura, ale Paul v této energické hudbě něco postrádal a tak se snažil najít něco jiného, nového. A to se mu nakonec podařilo. „Většina lidí považuje nás dýdžeje za pouhé automaty na míchání hudby, kteří se skutečnou živou muzikou nikdy nepřišli do styku a v životě nedrželi v ruce žádný hudební nástroj. Já se považuju v prvé řadě za muzikanta. Ovládám několik nástrojů a také živé hraní mě strašně baví“, řekl během své poslední návštěvy Česka Paul Van Dyk.

Každopádně do Brna dorazí obklopen svými počítači, gramofony a klávesami, jak jsou jeho fanoušci zvyklí. „Očekáváme, že kromě nejznámějších kousků předvede Paul Van Dyk v Bobycentru i ukázku ze svého sedmého alba, které vyjde v prvním čtvrtletí tohoto roku s názvem Politics Of Dancing 3. Na rozdíl od dvou předchozích Politics Of Dancing 1 a 2, jež byli DJskými kompilacemi, půjde o čistě autorské album“, doplňuje za promotéra Nina Fialová.

Kyau & Albert další zahraniční hvězdou akce Citadela

Tito dva Němci stojí za klubovými hity jako "Made Of Sun", "Outside“, "Velvet Morning", "Walk Down", "Kiksu", “Are You Fine?” a “Always A Fool”. A to není vše, co byste o produkci Kyau & Albert měli vědět: všechny mužské vokály totiž zpívá sám Steven Moebius Albert!

Kyau & Albert se proslavili svými hutnými sety, které jsou plné řízných mixů a jejich energie za pultem je jednoduše nakažlivá. Zažít jejich vystoupení na party je něco, na co hned tak nezapomenete.

Tato dvojice je druhým vystupujícím květnové Citadely, na které v roli headlinera vystoupí samotný Paul van Dyk.

 

Mekki Martin

Mekki Martin je pro nás absolutním paradoxem na tuzemské taneční scéně. I když si na své klubové akce zve jména jako jsou Nervo, Nicky Romero, Tommy Trash či Dannic, za svým hraním cestuje na Miami (Nikki beach) nebo Ibizu (Privilege), vystupuje na velkých zahraničních akcích po boku Boba Sinclaira (Malaga) nebo vedle Steva Aokiho (Falkata Gandia), u nás se mu na velkých akcích prostoru nedostává. Za absolutní úspěch v roce 2013 může označit skladbu "When The Sun Comes Out (Cr2 rec.)", se kterou se dostal na 9. příčku Beatportu. Jelikož jeho  jméno v našich “kotlinách” předchází vlna pomluv, výmyslů, či polopravd, jsme si více než jistí, že svojí úlohu na Citadele, tedy ukázat co v něm je a odehrát ostrý, nezapomenutelný set, splní na 100%. Nevěříte? Tak se příjďte přesvědčit.

 

Michael Burian

Tento profesionální DJ z muzikantské rodiny by mohl vyprávět o tom, jak se z malého kluka pocházejícího z komunistického Československa stane osobnost evropské taneční scény. Michael Burian procestoval kromě celé Evropy také některé státy Ameriky a Asie. Jako první český DJ získal na začátku roku 2008 pozvání na Winter Music Conference v Miami. Michael Burian a Paul van Dyk na jednom pódiu je klasika, kterou by nám neodpustil žádný fanoušek elektronické hudby.

Matamar

Fanouškům elektronické hudby tento výrazný projekt není třeba zdlouhavě představovat - projekt Matamar je tvořen dvojicí Mark Airman a Mata C, kteří již na startu své kariéry v roce 2006 získali druhé místo v anketě Trance.cz Awards (objev roku) a třetí místo v O2 Dance Music Awards (objev roku). Zapálení Matamaru pro hudbu se odráží v jejich setech, které jsou plné energie a stylově se těžko škatulkují, ale nejblíže jim je progressive house až do elektra s prvky dubstepu. Jejich vystoupení je vždy velmi originální a zajímavé - svojí pověst budují zejména na dokonalé komunikaci s publikem. 

 

Jean Luc

Patří mezi nejúspěšnější české producenty, remixéry a dje. Oficiálně remixuje například anglickou skupinu Kosheen a jeho tracky vychází na labelech, jako KONTOR Records, Universal Music, Bonzai Music, Fektive Records a další. Podporu získává u jmen jako Markus Schulz, Kosheen, Marcel Woods, Judge Jules či Giuseppe Ottaviani. V djingu oplývá silnou kombinací tvrdého beatu a melodičností, které jsou charakterizovány prvky progressive a electrotech stylu v energickém setu. 

Vstupenky na taneční akci Citadela od 790,- Kč jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro.

Více informací na: https://www.facebook.com/CitadelaOfficial