Jdi na obsah Jdi na menu

The Brian Jonestown Massacre slibují Praze vrcholnou formu!

22. 8. 2016

Live: The Brian Jonestown Massacre

Datum: 31.08.2016                                         Místo: Lucerna Music Bar, Praha

the-brian-jonestown-massacre-2016.jpg
The Brian Jonestown Massacre (foto - zdroj: Lucerna Music Bar)

Poslední srpnový den zahraje v Praze kapela se zvláštním názvem Brian Jonestown Massacre. Jméno si formace dala na počest kytaristy Rolling Stones a jeho vlivu v představování východní kultury a hudby světu západního rock & rollu. V Praze vystoupili naposledy v roce 2014 ve Futuru a zanechali vynikající dojem. Tentokrát zamíří do Lucena Music Baru.

V řadách The Brian Jonestown Massacre se během pěti let od jejich vzniku vystřídalo na čtyřicet členů, ale v jejím středu vždy stál zpěvák a kytarista Anton Newcombe, který spolupracoval například s Dandy Warhols nebo Dead Meadow. V roce 1995 kapela nahrává svůj debut ovlivněný shoegaze nazvaný „Methodrone”. Následovalo album „Spacegirl And Other Favorites”, které vyšlo na jejich vlastním labelu Tangible počátkem roku 1996 a bylo první ze čtyř LP Brian Jonestown Massacre, které byly toho roku vydány. Následovalo skvostné album „Their Satanic Majesties’ Second Request”, pocta psychedelickému období Stones, ve studiu naživo nahrané „Take It From The Man!” a konečně „Thank God For Mental Illness”, deska se silnými vlivy country a blues.

V roce 1997 BJM vydali album „Give It Back!” Po podepsání smlouvy s TVT vyšlo další rok „Strung Out In Heaven”, ale gramofirma se se skupinou rozloučila kvůli jejich excentrickým eskapádám. V roce 2001 se po několika EP kapela vrací s „Bravery Repetition And Noise” v distribuci Bomp. Nahrávka „And This Is Our Music” vychází v roce 2003. V následujícím roce dosahují The Brian Jonestown Massacre pomyslného vrcholu své kariéry díky cenami ověnčenému dokumentu „DIG!”, který ukazuje spory Newcombea a Courtney Taylora, frontmana Dandy Warhols. EP „The We Are The Radio” vyšlo v srpnu 2005.

Anton Newcombe v roce 2008 založil svůj label a recordings a vydal „My Bloody Underground” v úplně novém obsazení s vlivy shoegaze a noise popu. Album „Who Killed Sgt Pepper?” vyšlo v roce 2009 jako stream a oficiálně pak v únoru 2010. Kapela koncertovala ve stejném roce v Austrálii, Asii, Japonsku, Severní Americe a Evropě. Koncem roku 2010 Newcombe dokončil nahrávací studio v Berlíně a v roce 2011 se skupinou vydali své třinácté album „Aufheben”, které podpořili na turné po Austrálii, USA a Evropě.

V roce 2014 The Brian Jonestown Massacre nahráli desku „Revelation” a v rámci turné k tomuto albu vystoupili i v Praze.

Vstupenky na pražské vystoupení The Brian Jonestown Massacre za 350,- Kč + poplatky jsou k dispozici na webu musicbar.cz nebo v předprodejních sítích GoOut.cz, Eventim, Ticketpro a Ticketportal. Na pokladně Lucerna Music Baru jsou lístky k dostání bez poplatků a na místě v den koncertu za 450,- Kč.