Jdi na obsah Jdi na menu

The Dandy Warhols se po 11 letech objeví v Praze!

30. 11. 2014

Live: The Dandy Warhols

Datum: 04.04.2015                 Místo: Lucerna Music Bar, Praha

thedandywarhols2015.jpgThe Dandy Warhols (foto - zdroj: musicbar.cz)

V první polovině nultých let na světě asi neexistovala osoba, která by neznala melodii „Bohemian Like You” od oregonské grungeové kapely The Dandy Warhols. Skladbu totiž použil Vodafone do své reklamní kampaně. Píseň z alba „Thirteen Tales From Urban Bohemia” vydaného roku 2000 se pak objevila i v řadě filmů a seriálů. A právě The Dandy Warhols se - jistě i s tímhle hitem - podívají 4. dubna do pražského Lucerna Music Baru.

„Poprvé jsem zaregistroval DANDIES kolem roku 1993 nebo 94. Byla to doba, kdy se všude hrál GRUNGE – měl jsem tehdy zabukovat do starého klubu v Oregonu, který se jmenoval X-Ray cafe, “alternativní” kapelu – prostě basu, bicí, kytaru… sloka, refrén, sloka… Jenže kolem byla muzika, která nebyla vůbec sexy, hlasitej macho agresivní binec... prostě jsem neměl z čeho vybírat…

Pak jsem slyšel o nový kapele Courtney Taylora, která se jmenovala THE DANDY WARHOLS. Doslechl jsem se o mladý hezký buchtě jménem Zia, která s nimi hraje, a o záhadnym kytaristovi Peteovi, jejich bubeníka Erica jsem už párkrát potkal, prostě jsem o nich slyšel dřív, než jsem je slyšel… Každej o nich najednou mluvil – “tam jste měli bejt! Tyvoe! Pěkně dlouhej jam a Zia si sundala tríčo, tyvoe!“

V muzice to buď v sobě máte nebo ne. Courtney TO MÁ! Úplně jsem zbožňoval, když jsem ho slyšel mluvit o kapele, víně, místní scéně, známejch lidech, neznámejch lidech, mý mámě, prostě o všem!

Byli jedničky v PORTLANDU, ale brzy se z nich stala MEZINÁRODNÍ kapela, když někoho napadla použít jejich muziku ve filmu, reklamách nebo znělkách. THE DANDY WARHOLS tu svou slávu zvládali s grácii, ve velkém stylu a ždibcem pokory, i když rockový hvězdy zas moc pokorný bejt nemusej.

Byli jsme paf z těch jejich historek o setkání s lidmi jako David Bowie, Keith Richards, Parker Posey, John Taylor, sakra, už ani nespočítám, s kým slavným se setkali. Na červenym koberci se chovali, jako by tam vyrostli. Byli prostě fantastický! Když třeba Zia v dánský televizi mluvila o tom, jak je důležitý bejt správná matka a přitom si pořád dávat marjánku, protože I k zábavě má člověk určitou odpovědnost, a nevypadala vůbec jako nějaká zhulená mamča. Byla tak elegantní a skvělá! Miluju Ziu!

Teď jsem si poslech od THE DANDY WARHOLS první LIVE Album VŮBEC! Jmenuje se [13 Tales From Urban Bohemia] LIVE at the Wonder Ballroom a vyšlo letos v březnu. Všechno je to tam! I řidič v autě, ve kterym jsme jeli, říkal, jak nádherně ta kapela zní naživo.

Takže The Dandy Warhols jsou podle mě… nejlepší, nejchytřejší, nejlegračnější, nejvíc sexy, nejzhulenější, nejlepší kámoši a vůbec – moc dobrá práce, Dandies! Jsem tak rád, že vás znám a poslouchám vaši muziku a že se vám teď podařilo uzavřít ten kruh – bohemia už není, ať žije bohemia! Potáhněte si DANDIES pořádně do plic!”

Tres Shannon, Capricorn – Voodoo Doughnuts / X-Ray Cafe (Portland)

Napsáno 15. ledna 2014 v Denveru

(Tres zabukoval Dandys jejich vůbec první koncert. 27. ledna 1994 v X-Ray cafe v Portlandu)

Vstupenky na koncert The Dandy Warhols, který se uskuteční 4. dubna v pražském Lucerna Music Baru, jsou k dispozici za 400,- Kč + poplatky. Koupíte je v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu Lucerna Music Baru. V pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu budou za 500,- Kč.

Web: www.musicbar.cz