Jdi na obsah Jdi na menu

The Skatalites oslaví v Praze půl století existence!

4. 3. 2014

Live: The Skatalites        Support: The Spankers

Datum: 16.04.2014                        Místo: Roxy, Praha

theskatalites-2014.jpgThe Skatalites (foto - zdroj: techno.cz)

Jamajská ska/reggae legenda The Skatalites slaví 50 let od svého založení a v rámci 50th Anniversary Tour navštíví i Českou republiku. Koncert plný známých hitů v rytmu ska a reggae se uskuteční 16. dubna v pražském klubu Roxy. V roli předskokanů se představí kapela The Spankers.

Pražský klub Roxy se 16. dubna zaplní fanoušky ska a reggae. Uskuteční se zde koncert jedné z nejznámějších jamajských kapel - The Skatalites. Tu měli fanoušci v České republice možnost vidět již několikrát, v podobě klubového vystoupení však naposledy v roce 2008. Od té doby skupina absolvovala řadu koncertů po celém světě. Nyní se do Prahy vrací, aby se všemi svými fanoušky oslavila 50 let své existence. Koncert proběhne v rámci 50th Anniversary Tour, se kterým v současnosti kapela objíždí celou Evropu a v klubu Roxy rozbalí skvělou show plnou energického ska a pozitivních reggae vibrací. Těšit se můžeme na staré známé hity jako je "The Guns Of Navarone", "Simmer Down"  a mnoho dalších. Vzhledem k historii kapely, jejím úspěchům a celosvětové popularitě se v tomto žánru jedná o hudební klubovou událost tohoto roku.

The Skatalites se dají označit za největší průkopníky stylu ska a reggae. Ačkoli se úplně první setkání těchto hudebníků uskutečnilo už v roce 1955, tak kapela původem z Jamajky datuje své začátky do roku 1964, kdy vydala svoji první úspěšnou desku "Ska Authentic". Součástí kapely byl mimo jiné i Bob Marley nebo Don Drummond. Během svého působení propojili The Skatalites své aktivity s dalšími hvězdami svého žánru, jako jsou The Wailers, Specials, Madness a další. Pozitivní tóny šířili nejen na Jamajce, ale později i v USA a po celém světě. Opakovaně získali nominaci na Grammy, album "Hi-Bop Ska" získalo cenu americké Independent Record Distribution a se svými koncerty objeli USA, Evropu, Rusko, Japonsko, Jižní Ameriku a další místa. Z původní sestavy dnes kapelu reprezentují Lester Sterling a Doreen Shaffer.

Před samotnými The Skatalites rozproudí návštěvníky koncertu pražská skupina The Spankers, jejíž hudba s obrovskou energií kombinuje styly jako ska, reggae, funky, rock i rap. Fanoušci ji mohli v roce 2013 vidět na festivalech Colours of Ostrava, Mighty Sounds, Rock for People a mnoha dalších. Stejně tak ji velmi dobře znají z klubových vystoupení po celé České republice i v zahraničí. V rámci tohoto koncertu The Spankers oficiálně představí svoji novou zpěvačku.

Vstupenky za 390,- Kč + poplatky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal, dále také v Nod za zvýhodněnou cenu.

Web klubu: http://www.roxy.cz