Jdi na obsah Jdi na menu

Tricky představí v Praze svůj nejnovější projekt Skilled Mechanics!

22. 2. 2016

Live: Tricky

Datum: 01.03.2016                                                 Místo: Lucerna Music Bar, Praha

tricky-skilled-mechanics-2016.jpgSkilled Mechanics (foto - zdroj: Lucerna Music Bar)

V úterý 1. března se do Prahy vrátí hudebník, producent a zpěvák Tricky, aby představil svůj nejnovější projekt Skilled Mechanics. Stejnojmenné album vyšlo 22. ledna na Trickyho vlastním labelu False Idols.

Tricky má rád změny. Neustále se pohybuje dopředu, neustále se mění, neustále se vyvíjí. Po tom, co se na jaře minulého roku přestěhoval do Berlína, začal okamžitě pracovat na novém hudebním projektu nazvaném Skilled Mechanics. V Bristolu narozený hudebník, producent a zpěvák popisuje, kde se název projektu vzal: „Jméno pochází z dokumentu o špionáži, kde dřívější agent C.I.A. popisoval, že atentátníky, kteří jim pomáhali měnit režim v zahraničí anebo nastartovat revoluci, nazývali skilled mechanics. Je to tak temné a cynické jméno, že jsem se ho nemohl zbavit.”

Deska „Skilled Mechanics” obsahuje celkem 13 tracků a na rozdíl od předchozích alb na ní najdete Trickyho jako hlavního zpěváka. „Lidé se mě léta ptají, jestli taky někdy budu na svém albu jako hlavní zpěvák. Na poslední desce Adrian Thaws jsem měl hlavní vokál na třech skladbách, ale chtěl jsem ještě více, mít katalog tracků, kde se nebudu spoléhat na zpěvačku. Ale zjistil jsem, že by to bylo těžké pouze pod jménem Tricky, kvůli tomu, že by si lidé mé jméno pořád spojovali s ženským vokálem,” popisuje Tricky okolnosti vzniku nového projektu.

Skilled Mechanics je volný projekt, v rámci kterého Tricky oslovil spoustu různých umělců. Nejznámější z jeho spolupracovníků je DJ Milo, přítel z dávných časů. Dalším významným hráčem je Trickyho bubeník Luke Harris, který se ovšem v projektu objevuje jako zpěvák. Na albu hostují i další vokalisté: čínská rapperka a producentka Ivy, dánská zpěvačka Oh Land, Francesca Belmonte a Renata Platon.

Vstupenky jsou k dispozici v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu www.musicbar.cz za 540,- Kč + poplatky. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků. Na místě v den koncertu budou lístky za 650,- Kč.