Jdi na obsah Jdi na menu

Triggerfinger z belgických Antverp to rozbalí v Praze!

30. 9. 2014

Live: Triggerfinger 

Datum: 14.11.2014                                      Místo: Klub 007, Praha

004---triggerfinger.jpgTriggerfinger (foto: Angelika Špicarová)

Nikdy neměňte vítězný team! Bylo úplně přirozené, že když belgická rocková kapela Triggerfinger chtěla natočit další album po úspěšné desce "All this Dancin’ Around" z roku 2010, sedli její členové na letadlo a odletěli do Los Angeles, ubytovali se opět v Hollywood Downtowner Motelu a znovu spolupracovali s producentem Gregem Gordonem, který je znám jako "čtvrtý člen Triggerfinger".

Nahrávalo se ve studiu Sunset Sound na Sunset Boulevard (kde nahrávali Led Zeppelin, The Rolling Stones…)

"Celá nová deska má pořádnou horečku", tvrdí basák Monsieur Paul.

Písničky, sexy feeling, sedmdesátky, glam, blues, rozvlněné boky, tleskání, drsný hluk a melodie, které míří přímo na solar. "By Absence of the Sun" je album, které dostává největší belgickou kapelu na novou úroveň. Ruben Block (kytara, zpěv), Monsieur Paul (basová kytara) a Mario Goossens (bicí) za dobu své existence okusili vítězství i chuť hořkosti. Ruben Block: "Úplně nás zalévaly dobré vibrace. Hráli jsme na bláznivých festivalech. Na stadiónech v Německu. Ale doma mou rodinu pronásledovala smůla. Lidé, které miluji, byli hodně nemocní… Bojoval jsem s mnoha protichůdnými pocity. Často jsem se ptal Grega Gordona: ‘Co si myslíš o těch textech?’ Greg má velkou zásluhu na tom, že je tahle deska tak svěží a energická. Já v té době psal temné a melancholické album."

Sexy hity jako "Perfect Match" a "Black Panic" jsou elektrizující, zatímco intimnější písničky jako "Splendor In The Grass", "Halfway There", "Trail of Love" a titulní píseň vyjadřují pocit ztráty. Ale i tam je paprsek naděje.

"By Absence of the Sun" je deska, která se zrodila z mnoha protikladů – na ulicích Hollywoodu vidíte chudobu i bohatství. Na turné kapely se neustále střídá euforie z živého hraní a stesk po domově.

"By Absence of the Sun" je deska mnoha nálad - Ruben Block hází riffy jako ZZ Top, Mario Goossens tvrdí, že atmosféra desky připomíná Roxy Music, Monsieur Paul slyší ozvěny Roberta Palmera. Všichni tři muzikanti jsou praví gentlemani, vždy oblečeni v padnoucích oblecích. Monsieur Paul o své kapele tvrdí: "Triggerfinger jsou fajnový kvádra se špinavými zpocenými fleky." A to je nejspíš ten největší protiklad nejlépe definující desku "By Absence of the Sun".

"By Absence of the Sun" je název, který by se hodil i jako popisek aktuálního počasí v naší kotlině. Možná i pro to se Triggerfinger rozhodli, že se svým aktuálním albem musí dorazit i do Prahy. Stane se tak 14. listopadu, kdy to rozbalí na strahovské Sedmičce.Vstupenky za 200,- Kč + poplatky jsou k dispozici na GoOut.cz nebo v předprodejní síti Ticketpro. Na místě v den koncertu za 250,- Kč.

Pořadatel: www.dsmacku.com