Jdi na obsah Jdi na menu

Turné Waxe Tailora doputuje před Vánoci do České republiky!

7. 11. 2016

Live: Wax Tailor

Datum: 16.12.2016                                           Místo: Lucerna Music Bar, Praha

wax-tailor-2016.jpgWax Tailor (foto: AL Nanah Soler)

Wax Tailor je jedním z hlavních představitelů instrumentálního hip hopu a downtempa. Vydal 5 studiových alb a 2 živá, odehrál přes 600 koncertů v 50 zemích a neustále překvapuje své posluchače pozoruhodnou fúzí hip hopu, soulu a funku.

Letos v červnu vypustil Wax Tailor do světa první song s názvem „I Had A Woman” z nového alba „By Any Beats Necessary”, které vyšlo před několika dny a k němuž má aktuální singl „For The Worst”. Současně s tím zveřejnil turné, v jehož rámci vystoupí 16. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

V roce 2004 JC Le Saoût zahájil koncept Waxe Tailora svým EP „Lost The Way”, které upoutalo pozornost DJů a hudebních kritiků v jeho rodné zemi. V roce 2005 vydává své první album „Tales Of The Forgotten Melodies” s téměř kinematografickým hip hopem, který vás přenese do světa, kde se setkávají Galt McDermott nebo Public Enemy se Stanley Kubrickem a Alfredem Hitchcockem. Deska nikdy neopustila kategorii Electronic Album na iTunes - od svého vydání před deseti lety - a je považována za klasiku svého žánru. Na svých dvou následujících albech se Wax Tailor otevřel dalším hudebním vlivům a spolupráci s lidmi jako Sharon Jones, legenda mluveného slova Ursula Rucker nebo fenomenální pop folkař Charlie Winston. Wax Tailor našel svůj první hit v roce 2007 v singlu „Positively Inclined”, hip hopové hymně s nakažlivým jazzovým rytmem.

V roce 2012 Wax Tailor vydává „Dusty Rainbow From The Dark”, příběh o síle hudby, jenž vypráví Don McCorkindale a kterého se svým přispěním účastní Aloe Blacc, Shana Hannigan z Bitter:Sweet, Elzhi a další muzikanti. K desátému výročí své kariéry v roce 2014 Wax Tailor založil Phonovisions Symphonic Orchestra s 35 hudebníky a sborem se sedmnácti zpěváky. Ten v koncertní premiéře přednesl 27 nejlepších skladeb z jeho čtyř alb. Klasické songy „Que Sera”, „Say Yes” nebo „Am I Free” dostaly díky bujným smyčcům novou podobu. Phonovisions Symphonic Orchestra byl poté vybrán, aby zahrál tři koncerty při znovuotevření Teatro Colon v Bogotě za doprovodu National Symphonic Orchestra of Colombia.

Wax Tailor spolupracoval s celou řadou umělců, jako jsou Sharon Jones, Ursula Rucker, Keziah Jones, Aloe Blacc, Charlie Winston, Alice Russell, Charlotte Savary, A.S.M, Mattic, Archive, RJD2, DJ Format, DJ Vadim, General Elektriks či Daedelus.

Vstupenky za 490,- Kč + poplatky se dají koupit v pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků) a na webu musicbar.cz nebo v sítích GoOut.cz, Eventim, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu budou lístky za 590,- Kč.