Jdi na obsah Jdi na menu

V Praze se představí temný rapper Ghostemane!

15. 4. 2018

Live: Ghostemane

Support: Wavy Jones ,  Horse Head ,  Nedarb

Datum: 27.04.2018                         Místo: Mono Fono, Praha

ghostemane_2018.jpgGhostemane (foto - zdroj: fource.cz)

Americký hudebník a producent Ghostemane rozpoutá v Praze peklo. Specifická temná hudba kombinující rap a metal rozezní 27. dubna klub Mono Fono. Dále vystoupí rappeři Wavy Jones, Horse Head a Nedarb, se kterými Ghostemane často spolupracuje.

Eric Ghoste, známý pod uměleckým jménem Ghostemane, pochází z Floridy. Hudbu začal tvořit ve čtrnácti letech, kdy poslouchal především metal a punk. Přes hardcore se dostal k rapu a působení v kapele Nemesis, s níž natočil svoji první rapovou nahrávku.

Jako Ghostemane se prezentuje od roku 2014, kdy vydal první singl „Technicolor”. V roce 2015 se přestěhoval do Los Angeles a začal spolupracovat se skupinou undergroundových rapperů Schemmaposse, kterou založil JGRXXN a kde působil mimo jiné také Lil Peep. Kolektiv se v roce 2016 rozpadl, Ghostemane byl naopak stále více aktivní. Od roku 2015 stihl vydat šest alb, několik singlů a hostoval u mnoha svých kolegů. Poslední deska „Hexada” spatřila světlo světa v září loňského roku a tři nové songy se objevily na konci února na EP „Dahlia I”.

Ghostemane nachází inspiraci v okultismu, metalu nebo grind-mathcorových kapelách (například Circle Takes the Square). V jeho klipech se objevují postavičky jako Mickey Mouse nebo Betty Boop, které ve spojení s temnou hudbou dostávají až hororový nádech.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici na fource.cz, GoOut.cz a v předprodejní síti Ticketpro za 440,- Kč.