Jdi na obsah Jdi na menu

V Praze vystoupí francouzský elektronický mág Danger!

6. 11. 2015

Live: Danger          

Datum: 05.12.2015                                                Místo: Roxy, Praha

danger-2015.jpgDanger (foto - zdroj: facebook.com)

Přední francouzský elektronický hudebník a producent Danger, který vytváří omamné taneční plochy z electra, house i zvuku ovlivněného videoherní a filmovou estetikou osmdesátých let, bude koncertovat ve své charakteristické masce se svítícíma očima 5. prosince v pražském klubu Roxy.

Danger přijíždí jako jedna z hvězd elektronické scény letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava, kde jeho strhující taneční show sledovaly tisíce nadšených návštěvníků. „Danger se stal jedním z největších překvapení letošních Colours. Proto jsme se rozhodli jej přivést do Prahy a uspořádat tak pro naše fanoušky malý mikulášský či vánoční večírek,” říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu, který za pozváním Dangera do Prahy stojí.

Franck Rivoire aka Danger je nejen předním francouzským hudebním producentem, ale i vystudovaným výtvarníkem a grafickým designérem. Vizuální stránka koncertů tvoří vedle hudby důležitou součást jeho uměleckého vyjádření. Využívá generační symboly a ikony i obrazy z filmů a videoher.

Danger se od mládí zajímal o počítače, hudbu, syntezátory a ke skládání používal například počítače Amiga a Atari. Přestože vydal zatím pouze 4 EP desky, přitáhl k sobě řadu příznivců. Hrál po celém světě a také remixoval skladby známých hudebníků a kapel jako La Roux, Estelle ft Kanye West, Empire of the Sun, Sébastien Tellier nebo One Republic. Založil vlastní label - 1789 a věnuje se také svému bočnímu projektu SUNSET. Zajímavostí je, že jména skladeb na vydaných EP odpovídají času, kdy danou skladbu dokončil. Např. „11h30” odkazuje k půl dvanácté, výjimkou je skladba „88:88”, která odkazuje k digitálním hodinám, které nejsou zapojeny. „Moje hudba je pro ty, kdo jako já vyrostli mezi ruinami filmových blockbusterů. Pro ně zní mé basy a syntezátory. Vím ale, že za tímto digitálním chladem leží další horizonty, další možnosti,” tvrdí Danger.

Vstupenky jsou k dispozici v e-shopu Colours of Ostrava a v sítích GoOut.cz a Eventim za 390,- Kč do 14. listopadu, 440,- Kč do 4. prosince a 490,- Kč na místě v den koncertu.